Skocz do zawartości

Najlepszy gravel do 8-10K?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jajacek napisał:

SRAM Apex jak to mówią to jest kupa ?

Rowery Specialized są projektowane w USA a produkowane w Azji. Wysokie modele z karbonu w fabryce Meridy.
Rowery Trek są projektowane w USA a produkowane w Azji. Wysokie modele z karbonu w fabryce Gianta
Ciekawy pod tym względem jest Fuji. Japońska tradycja, projektowany w USA, produkowany na Tajwanie, montowany w Kutnie ? Na ramie ma naklejkę "Made in Poland".

Do Gianta jakoś nigdy nie miałem serca. Miał różne bardzo ciekawe modele. Niestety w bliższym kontakcie dużo tracił. Nasza koleżanka @Elle z  tego forum, opisywała gehennę ze swoim Defy, który wizualnie i na papierze mi się bardzo podobał. A okazało się że mam totalnie spieprzony standard tylnych kół, bo mu włożono piastę mtb. Mam kolegę co ma wyścigowego Propela. Koła to dramat. Co chwilę szprychy lecą. Jakiś hamulec dziwoląg co ledwo hamuje. Ktoś inny miał jakiegoś co Giant zrobił samoróbkę hamulców mechaniczno-hydraulicznych i są z nimi problemy. Koeżanka ma wysoki model mtb Talona. I jest to strasznie siermiężny i bardzo ciężki rower. Więc ogólnie marka Giant nie jest dla mnie z pewnością na tym samym poziomie co Specialized, Trek czy Scott. Dobre produkty ale jak to mówią nie jest to state-of-the-art.

Szukając gravela, nie kierowałem się specjalnie wyborem szczególnej marki, ale i tak padło na Gianta. Dali dobry rabat ? I tak już 2 szt w garażu.

Z tymi informacjami gdzie co jest produkowane, wychodzi na to, że nie ma to większego znaczenia. Liczy się charakterystyka danego modelu, mniej marki.

Z to, że Trek karbony produkuje w fabryce Gianta, to już bardzo ciekawa sprawa. Tym bardziej, że mojego Gianta karbonowego robili w Holandii ? przynajmniej takie info mam na ramie. Jeszcze się upewnię co tam dokładnie piszą, czy to sama rama, czy chodzi o montowanie...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Dnia 22.01.2019 o 23:28, jajacek napisał:

Bardzo dobry. Jestem pewien, że będziesz zadowolony.

Rower już jest, rama 54 i jest super. Dramat by był, gdyby w sklepie namówili mnie na 56. Dziękuję za sugestie:-)

Kilka pytań. Pedały już mam. Swiatła dobieram (Knog Pwr vs Cateye Volt 800) i też mam pytanie odnośnie błotników (nienawidzę, ale wiem, że w deszcz są potrzebne) i też jakie są osłony na ramę, które zabezpieczą w okolicach łańcucha i też w innych miejscach newralgicznych?

Ogólnie jestem za minimalizmem, ale też lubię dbać o rzeczy.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Dnia 22.01.2019 o 20:30, jajacek napisał:

Do Gianta jakoś nigdy nie miałem serca. Miał różne bardzo ciekawe modele. Niestety w bliższym kontakcie dużo tracił. Nasza koleżanka @Elle z  tego forum, opisywała gehennę ze swoim Defy, który wizualnie i na papierze mi się bardzo podobał. A okazało się że mam totalnie spieprzony standard tylnych kół, bo mu włożono piastę mtb

Przepraszam, że po takim czasie i pewnie z rzeczą mało istotną, ale jednak chcę sprostować, bo Jacek wie, że dzwonią, ale w którym kościele, to już niekoniecznie ? Owszem, chodziło o Gianta, ale nie do końca, bo nie o Defy'ego, tylko Liv Avail - damska odnoga firmy, która to właśnie tak papra robotę. Defy'ego pozbyłam się z własnej winy, bo była to pierwsza poważna szosa i wskutek głupoty kupiłam za dużą ramę. Koniec wad mi znanych. Ale też miałam go tylko dwa tygodnie, to dużo nie powiem ?

Odnośnik do komentarza

Modelu nie kojarzyłem ale wiedziałem że były przejścia z Giant ?

@Baga
Jeśli chodzi o lampki to kolega używa Specialized Stix i chwali. Alternatywnie sugeruję przejechać się niedaleko Broniewskiego na Rydygiera do skleprowerowy.pl gdzie mają Bontragera. Zarówno modele analogowe jak i smart light o którym pisałem w tym wątku
https://roweroweporady.pl/f/topic/4601-smart-light-czyli-czego-to-ludzie-nie-wymyślą

Knog też nie jest złe. Kolega w skleprowerowy kupił tylnia lampkę właśnie Bontrager Flare RT a przednią  Lezyne 500 lumenów za 200 z groszami. Świeci bardzo mocno i ma aluminiową a nie plastikową obudowę. Bontrager ma też jakieś zestawy przód plus tył, można spojrzeć. Jeśli zamierzasz kupić Garmina lub Wahoo to ich przednia lampka podczepia się pod uchwyt licznika. I przypilnuj żeby Kasia wbiła Cię jako stałego klienta, któremu należy się rabat na akcesoria.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Cześć Wam,

    Jestem przed wyborem rowery typu gravel. Lubię mocno przycisnąć na szosie, ale też zboczyć w leśny dukt,  polną drogę czy też podjechać na jakąś górkę np. Ślężę. Moje trzy typy to:

1. Giant Revolt (https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-revolt-advanced-2019)

2. Cannondale Topstone SE Apex 1(https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2019-szosowe/gravel/topstone/topstone-disc-se-apex-1)

3. Specialized Diverge Sport (https://www.specialized.com/pl/pl/mski-diverge-sport/p/154625?color=227304-154625)

Pomożecie w dokonaniu wyboru? Warunki fizyczne 187cm, 88kg.

Pozdrawiam

Maciej

 

 

Odnośnik do komentarza

A czytałeś posty w tym wątku... tak chociaż pobieżnie?

 

Gianta nie ma co porównywać do Cannondale'a czy Speca pod względem tego jak ramy ich są zrobione i w kwestiach gwarancyjnych.

Osobiście wziąłbym Specialized, Cannon (jak jajacek wspomniał) zdecydowanie każe więcej sobie płacić bo moją przecież najnowsze technologie itd. Ale dla 99% ludzi te ich kosmiczne technologie nie są potrzebne, a w tym wszystkim jest więcej marketingu i polityki.

Odnośnik do komentarza

Różnice między ramami są. Nie są one jednak jakieś gigantyczne. 10k za aluminiowego Cannondale to bym z pewnością nie dał. Giant jest dobrą firmą. Ale trzeba być czujnym bo ma czasem niestandardowe rozwiązania. Spec jest bezpiecznym wyborem. No i mamy modę na napędy 1x11, które w szosie są kompletnym idiotyzmem a już dla kogoś kto pisze, ze lubi mocno przycisnąć na szosie w ogóle nie wchodzą w grę. Jest jeszcze kilka producentów, których wziąłbym pod uwagę. Szczególnie Fuji z modelem Jari.

Dla kogoś kto lubi jeździć spor pod górę to wybrałbym rower który ma korbę 48x32 albo 46x30.

Tak przy okazji polski rower Rondo Ruut został wybrany gravelem roku
https://43ride.com/en/technews/2019/rondo-hvrt-cf0-is-2019-bike-of-the-year/

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.04.2019 o 09:40, thalcave napisał:

A czytałeś posty w tym wątku... tak chociaż pobieżnie?

 

Gianta nie ma co porównywać do Cannondale'a czy Speca pod względem tego jak ramy ich są zrobione i w kwestiach gwarancyjnych.

Osobiście wziąłbym Specialized, Cannon (jak jajacek wspomniał) zdecydowanie każe więcej sobie płacić bo moją przecież najnowsze technologie itd. Ale dla 99% ludzi te ich kosmiczne technologie nie są potrzebne, a w tym wszystkim jest więcej marketingu i polityki.

Przeczytałem wszystko, nawet ze zrozumieniem...:) Cannondale bardzo sobie cenię- jeździłem na 3 rowerach tej firmy (mega wygodne i przemyślane konstrukcyjnie, łącznie z kontrowersyjnym Slate), a marketing ma każda firma, na przedzie z polskim Krossem. Dzięki za rekomendację, ostatecznie stanęło na czymś zupełnie innym niż wymieniona trójka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...