Skocz do zawartości

Opony szosowe na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.01.2019 o 19:11, jajacek napisał:

Ja jeżdzę całorocznie na Specialized Roubaix Pro szerokości 700x28. Przy mojej wadze w pobliżu 90, pompuje 5,5 bara z tyłu, 5 bar z przodu. Ale są to drogie opony. z tym że mają wytrzymałość 2-3 razy większą niż większość więc w dystansie wychodzi na te same pieniądze. Zeszłej wiosny były w promocji "kup jedną, za drugą zapłać złotówkę"

Hej Jacku a jaki masz realna szerokość tych opon? Czytałem że dochodzą nawet do 30mm. Co mi akurat pasuje. Chcę je wrzucic do mojego nowego speca Diverge e5 comp, bo te stockowe druty są wolne na szosie jak cholera. 

Odnośnik do komentarza

Opony Spec Roubaix Pro oznaczone 25/28 mają faktycznie 28. Nie są to opony wolne ale nie są bardzo szybkie. Jeśli bardziej zależy ci na szybkości niż nieprzebijalności to rewelacyjnymi oponami są Vittoria Cosa G+, które są szybsze od Specialied S-Works Turbo (o ułamek) ale mają 25% grubszą wkładkę antyprzebiciową. Mają też oplot 320 TPI co powoduje że mają wyśmienitą przyczepność w zakrętach. Są też dzięki niej miękkie i komfortowe. Mój syn się na nich ściga od początku roku. Do dzisiaj ani jednego defektu. Wersja 25 ma 27mm szerokości, więc wersja 28 pewnie bliżej 30.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...