Skocz do zawartości

Szosa, a może gravel? Rower do max 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Stoję przed wyborem nowego roweru do siebie, a że jestem zielony w tym temacie to zdecydowałem się założyć ten wątek.

Aktualnie posiadam rower trekkingowy z trzema biegami w piaście koła. Nawet nie wiem jaki, kupiony  kilka lat temu na giełdzie za kilkaset zlotych. Zdarza mi się zrobić raz czy dwa razy w tygodniu przejażdżkę 30km. Czasami dłuższe wyprawy, zdarzały się i takie pod 100KM. Nie narzekam na niego ale chętnie spróbowałbym innego typu roweru, który pozwoliłby mi na większe dystanse czy też na większe prędkości.

Jeżdżę w większości po chodnikach/ścieżkach/asfalcie. Ale nie jest niczym niezwykłym jak trafi się jakaś droga gruntowa, czy też konieczność przejechania przez las albo po prostu trasa krajoznawcza w jakimś parku (czyli drogi na wzór tej: dukt.jpg). I tutaj pojawia się moja wątpliwość. Czy szosa nie będzie tutaj dużym ograniczeniem? Czy może lepiej gravel. Z drugiej strony obawiam się, że gravel nie pozwoli mi na osiągnięcie większych prędkości niż na aktualnym rowerze.

Bardzo chciałbym kierownice typu baranek.

W zasadzie mam dwa typy: Tribal 100 za 1000 lub Tribal 500 za 1700.

W T100 zapewne chciałbym zmienić manetkę na klamkomanetkę, a wtedy cena roweru zamykała by się w około 1200zl i wtedy nie wiem czy nie lepiej poczekać na jakąś promocje i dołożyć te 300-400 do T500. Obawiam się też o swoją wagę, bo ważę 125 KG, ale z nadzieją na jej w miarę sprawne zrzucenie jak pogoda zrobi się bardziej rowerowa ? Ale widziałem tez, że dużo ciężsi zawodnicy bezproblemowo jeździli na tych rowerach.

A może ewentualnie warto zwrócić uwagę na inne modele? Mocno preferowane nowe sztuki, bo nie chciałbym wtopic w zajechanią używkę.

 

Z góry dzięki wielkie ?

Odnośnik do komentarza

W decathlonie praktycznie nie ma promocji na rowery, a jak już, to albo skrajne rozmiary albo rozchodzą się w chwilę.

Jak przeszkadza ci manetka w T100, to wydaj mi się że nie ma sensu się w niego pchać. Lepiej dozbierać na T500, o ile jeszcze będą w ofercie - od marca ma wejść nowa seria. W tym przedziale cenowym wśród nowych rowerów decathlon raczej nie ma konkurencji.

Jak będziesz jeździł po takich drogach jak na zdjęciu - Tribanem dasz radę, ale na dłuższą metę nie będzie to przyjemne. Jak będzie coś gorszego to już będzie trudniej - prędkość 10kmh i częste zdejmowanie choć jednej nogi z pedału dla asekuracji albo przepychania się dalej. Tak czy inaczej przy kupnie roweru dołożyłbym tak 150-200 zł na komplet opon o szerokości 28-30 mm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...