Skocz do zawartości

Wkręcanie się łańcucha pod przednią przerzutkę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4 miesiące rowerek kross hexagon 7.0 i po 1 miesiącu zaczęły się problemy z nakręcaniem łańcucha na największą zębatkę, podchodzi pod przerzutkę bo dalej nie może

A dzieje się to w momencie gdy zrzucam z największej na środkową, (wcześniej działo się odwrotnie na pierwszej korbie oryginalnej ale ustało )  przy czym na tylnej mam najmniejszą lub drugą, wymienili mi już przerzutkę mam trzecią nową dużą tarcze nowe łańcuchy nic nie pomogło

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, pepe napisał:

Zdaje mi się, że masz za wysoko ustawioną prowadnicę przerzutki, powinna być minimalnie powyżej największej zębatki, a u ciebie, jest z centymetr. Tutaj możesz poczytać jak ustawić : https://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,regulacja-przerzutek

witam

na foto jest  po wciągnięciu łańcuch i wtedy łańcuch podnosi przerzutkę może na foto tak wygląda zresztą mam teraz trzecia tarczę i zwracałem uwagę żeby zamontowali jak najniżej i jest to samo

Odnośnik do komentarza

Przerzutka jest nieprawidłowo zamontowana. Odległość między największym blatem a przerzutką nie może wynosić więcej niż 3mm
http://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-MDFD001-02-ENG.pdf
Spodziewam się też że jak wciągnął Ci się łańcuch to zgiął wózek przerzutki. A ponieważ są one w tym modelu z bardzo giętkiego aluminium, jest to mocno prawdopodobne. Trzeba to też sprawdzić i ewentualnie naprostować. Jak łańcuch się tak wciągnie że wygnie się w ósemkę to raczej będzie do wyrzucenia. Proponuję zmienić serwis bo odwalają lipę.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jajacek napisał:

Przerzutka jest nieprawidłowo zamontowana. Odległość między największym blatem a przerzutką nie może wynosić więcej niż 3mm
http://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-MDFD001-02-ENG.pdf
Spodziewam się też że jak wciągnął Ci się łańcuch to zgiął wózek przerzutki. A ponieważ są one w tym modelu z bardzo giętkiego aluminium, jest to mocno prawdopodobne. Trzeba to też sprawdzić i ewentualnie naprostować. Jak łańcuch się tak wciągnie że wygnie się w ósemkę to raczej będzie do wyrzucenia. Proponuję zmienić serwis bo odwalają lipę.

Witam i dzięki za poradę, lecz przerzutka jest tak wysoko ponieważ ją łańcuch podniósł, wcześniej była około 3-4 mm a łańcuch mam już trzeci za każdym razem nowy shimano hg 93

działo się tak na nowym wózku łańcuchu i zębatce (wszystko nowe montowane na serwisie )

Odnośnik do komentarza

W sumie można jeszcze kilka rzeczy sprawdzić, czy łańcuch jest prawidłowej długości.

Następna rzecz : czy support jest prawidłowy, czytałem o przypadkach w których fabrycznie był zamontowany support w złym rozmiarze. powoduje to nieprawidłową linię łańcucha i problemy podobne do tych które opisujesz. Przykład: https://www.forumrowerowe.org/topic/225662-gravel-wybór-roweru-marin-four-corners-alternatywa/?do=findComment&comment=2074873 :

Cytat

Po przejażdżce po lesie na dojeździe do domu spadł mi z 3-4 razy łańcuch. Moja pierwsza myśl, chłopaki nie wyregulowali napędu...OK zdarza się więc jadę wolniej, aż tu nagle J.E.B....łańcuch zakręcił się jak "paragraf" na ramieniu korby...co kurna jest.. 

Czekało mnie rozpięcie łańcuch ale to jest mały problem. ZNISZCZONA RAMA (dołączam zdjęcie). ŁZY W OCZACH JAK U MAŁEGO DZIECKA!!! 

Sprawę zgłosiłem do sklepu i dziś zawiozłem rower do sprawdzenia. Okazało się, że suport jest źle dobrany do napędu. Jest za wąski i przy mniejszym blacie 30 z przodu i 11 z tyłu jest dość duży skos więc duży blat wciągał łańcuch między blat a ramę...

Sklep wymienił suport o 2 mm szerszy do testu ale niesmak pozostał. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2019 o 11:09, pepe napisał(a):

W sumie można jeszcze kilka rzeczy sprawdzić, czy łańcuch jest prawidłowej długości:

 

Następna rzecz : czy support jest prawidłowy, czytałem o przypadkach w których fabrycznie był zamontowany support w złym rozmiarze. powoduje to nieprawidłową linię łańcucha i problemy podobne do tych które opisujesz. Przykład: https://www.forumrowerowe.org/topic/225662-gravel-wybór-roweru-marin-four-corners-alternatywa/?do=findComment&comment=2074873 

najdziwniejsze jest to że nieraz po wciągnięciu łańcucha jest taki zaklinowany na ząbku zębatki że trzeba siły użyć żeby go odpiąć

łańcuch na 100 % właściwy support już drugi cały nowy bo też tak podejrzewałem zębatka trzecia (altus pierwsza org alivio druga a trzecia deore  wszyscy ręce rozkładają

Odnośnik do komentarza

No niestety sam miałem tego typu problemy z wkręcaniem się łańcucha mimo prawidłowo ustawionej przerzutki. Być może rację ma Pepe sugerując że łańcuch jest zbyt długi. Ale też problem jest taki że w rowerze z kiepskim osprzętem nie ma napinacza łańcucha i czasem może mieć zbyt dużo luzu, powodującego problemy.  Ja u siebie rozwiązałem problem montując zamiast kiepskiej przerzutki SRAM X7, topową przerzutkę Shimano XTR i regulując napięcie sprzęgła tylnej przerzutki. Ale sądzę że można tego uniknąć unikając jazdy na przekosach i unikając zmiany przednich blatów pod dużym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jajacek napisał:

No niestety sam miałem tego typu problemy z wkręcaniem się łańcucha mimo prawidłowo ustawionej przerzutki. Być może rację ma Pepe sugerując że łańcuch jest zbyt długi. Ale też problem jest taki że w rowerze z kiepskim osprzętem nie ma napinacza łańcucha i czasem może mieć zbyt dużo luzu, powodującego problemy.  Ja u siebie rozwiązałem problem montując zamiast kiepskiej przerzutki SRAM X7, topową przerzutkę Shimano XTR i regulując napięcie sprzęgła tylnej przerzutki. Ale sądzę że można tego uniknąć unikając jazdy na przekosach i unikając zmiany przednich blatów pod dużym obciążeniem.

łańcuch jest raczej nieco za krótki a zmieniam przerzutki jak dotykam kobietę i tak się klinuje ale dzięki

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, jajacek napisał:

Jeszcze taką podpowiedź znalazłem w necie:

" No właśnie... to wina miękkich zębatek korby...
Twarde się równo ścierają, a miękkie rozklepują - powstają po bokach zębów wystające "zadziory" które wciągają łańcuch...
Przypiłować i po kłopocie... (na jakiś czas)."

zmieniałem zębatki bo już tak mi fachowcy spiłowali zęby (niepotrzebnie) myśląc że mają zadziory i nic to nie dało  na nówce z wyższej półki to samo.Teraz

poustawiałem po swojemu przerzutkę bo wydawało mi się że była trochę skośnie i czekam na chwilkę ciepłą ale dzięki za wszystko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...