Skocz do zawartości

Projekt Cross 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  A gdyby tak kupując rower w budżecie 2000 zł  zdecydować się na taki zabieg jak : Zakup http://infinitibike.pl/glowna/19-spartacus-cross-40.html w w konfiguracji bez  amortyzatora (pytałem ile kosztuje takowy, co daje nam 1100 zł + Zakup  https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-sr-suntour-ncx-d-rl-air-pd15863/ niecałe 700 zł. Zostaje nam jeszcze 200 zł na wymianę korby na  np. https://allegro.pl/shimano-fc-m4000-korba-z-oslona-40-30-22-175mm-i7671156453.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed  + wkład supportu https://allegro.pl/wklad-suportu-bb-es25-octalink-dlugosc-113mm-i7594473120.html 40 zł

1100 zł + 679 zł +153 zł+40 zł = 1972 zł

Łącznie wychodzi

Co myślicie o takim rowerze? Czy jestem w stanie kupić fabrycznie tak  skonfigurowany rower?

Odnośnik do komentarza

Według mnie nie jesteś z jednej banalnej przyczyny - nikt nie właduje hamulców vbrake do powietrznego amortyzatora. To właśnie hydrauliki od pewnego pułapu będą pojawiać się jako pierwsze, potem trochę osprzęt, a na końcu amortyzator z dopiskiem: air.

Natomiast czy za tę cenę to opłacalny eksperyment, to już musi Ci napisać Jacek, który o amortyzatorach wie chyba najwięcej z nas wszystkich. Ja nie mam żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Twój plan może się udać w całości lub częściowo. Jeśli dostaniesz rower bez amora, kupisz podlinkowane części, to faktycznie zmieścisz się w budżecie ale... kto Ci to wszystko złoży do kupy? Serwis - weźmie kasę, sam musisz mieć narzędzia. W jednym i drugim przypadku musisz dołożyć kasy. Poza tym wybrałeś korbę w wersji MTB zamiast cross - mniej zębów na tarczach. Poza tym akurat octalink nie jest wcale dobrym rozwiązaniem - jest mniej sztywny niż HTII i mniej trwały niż kwadrat. 

Co do samego amora też się nie wypowiem, bo takiego nie miałem ale będzie lepszy niż fabryczny w Spartacus-ie.

@elle ten amortyzator jest również pod v-ki.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, rowerowy365 napisał:

@elle ten amortyzator jest również pod v-ki. 

Źle mnie zrozumiałeś. Karol pytał, czy dokładnie taki rower można dostać w sklepie, na co odparłam mu, że z powietrznym amorem wątpię, aby producent zamontował hamulce inne niż tarczowe. A to, że jest pod oba typy, to oczywiście widziałam ?

Co do Octalinka, to już nawet nie pisałam. Dla mnie to takie wywalanie kasy w błoto. Wolę kwadrat ?

Odnośnik do komentarza

Czytałem opinie o fabrycznych amortyzatorach w spartacusach, nie za ciekawie się o nich wypowiadają. Dlatego też wolałbym dopłacić trochę więcej i mieć świadomość, że 2kg z przodu to coś więcej niż dodatkowy balast. Zapomniałem dodać, że ta forma infiniti bike, ma swojej ofercie możliwość zamówienia wybranego przez klienta amortyzatora że sklepu activia.sql.p, co oznacza, że nie muszę płacić serwisowi za montaż widelca. Czyli w przypadku upgrade w nowszy amortyzator, koszt roweru wyniosłby 1100 +679 + koszt przesyłki amora do producenta. A może znacie jakiś inny tańszy, godny polecenia amortyzator w niższej cenie? 

Odnośnik do komentarza

Dopowiem od siebie - "prawie sam" (realnie pół roweru bo rama była wykonywana na niemal indywidualne zamówienie z giętego aluminium i pełną zawiechą) składałem dziwaczniejszy od Twojego rower i jedyne co jest Ci potrzebne do jego złożenia to wiedza i czas - to czego nie zrobisz sam zrobią Ci inni - ja w swoim np. zaplatanie planetarki na nietypowych 20" obręczach i szprychach wraz z wyważeniem wolałem zlecić serwisowi.

Zaletą całości jest zindywidualizowany do bólu nietypowy - TYLKO pod Ciebie rower - i ogromna satysfakcja.

Wadą - jeśli wiesz, umiesz i masz narzędzia  - minimum z 10-20% droższa niż złożona fabrycznie konstrukcja, a i to tylko wtedy gdy idealnie dobierzesz części (do tego jest potrzebna wiedza abyś przed zakupem poteoretyzował "składalność" części w rower).

Ważne aby się nie bać próbować bo rower to pojęcie względne ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 31.12.2018 o 18:35, karol1994cz napisał:

infiniti bike, ma swojej ofercie możliwość zamówienia wybranego przez klienta amortyzatora że sklepu activia.sql.p

To czemu linkujesz amorka z Centrum Rowerowe?

Tu masz to samo w Activii za mniejszą cenę http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/ncx/28-cali_amortyzator-suntour-ncx-d-rl-air-piwoty-czarny-poysk-2018/867 i jak już wersja ze skokiem 75mm, bo fabrycznie masz 73 (linkowałeś 65mm z CR).

Dnia 31.12.2018 o 18:35, karol1994cz napisał:

A może znacie jakiś inny tańszy, godny polecenia amortyzator w niższej cenie? 

Nie ma tańszych amortyzatorów niż Suntour.

Odnośnik do komentarza

A już na pewno nie godnych polecenia, skoro i Suntour nie cieszy się jakąś przesadną renomą poza tym tylko, że jest masowo ładowany do wszystkich rowerów w pewnej kwocie ?

Co do fabrycznego amortyzatora w Spartacusie czy w ogóle w budżetowych crossach (bo jak pisałam, wszędzie i tak jest to samo, może poza Trekiem i Specem, ale to w ogóle inna bajka) - moim zdaniem wszystko rozchodzi się o wysokość skoku. Mając Suntoura XCM w MTB, byłam zadowolona. Dlaczego? Bo przy mojej wadze uginał się na te +/-50mm przy deklarowanych 100mm. Kiedy kupiłam Spartacusa, od początku wydawało mi się, że amortyzator nie robi nic. Ale robił - na postoju, gdy położyłam się na kierownicy, to się uginał, a gdy posmarowałam uszczelki olejem, wyraźnie było widać, że już po kilkunastu minutach ciut nad ich linią robiła się kolejna. Ile to było, nie wiem. Może ze 2-3cm? Na pewno jednak za mało, aby mówić o komforcie. Szybko zresztą tego roweru się pozbyłam, bo mnie akurat cross w ogóle do gustu nie przypadł. Zdecydowanie zostaję przy MTB 26/27,5" lub szosie. Ale z tym MTB proszę wziąć na poprawkę, że mam 164cm.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...