Skocz do zawartości

Kask z szybą


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kask dłużej wytrzymuje niż okulary. Kask mam obecnie jeden, w tym czasie zużyłem kilka par okularów, a to się uchwyty połamały, a to folia od środka odkleiła. Poza tym mam okulary na różne okazje : przeciwsłoneczne, żółte na słaba pogodę,  bezbarwne jak jest ciemno. Jak kupisz kask ze zintegrowaną szybą, to stracisz w/w możliwości raczej. Jak się ta szybka zużyje, to pewnie kask do kosza, niezbyt praktyczne.

Odnośnik do komentarza

Pytanie od czapy - po co Ci w warunkach miejskich kask z szybką? tego rodzaju wynalazków używa się albo w rowerkach wyczynowych aby zyskać dodatkowe kilka sekund na czasówce gapiąc się w przód nie mrużąc oczu przed napierającym powietrzem - chyba że naprawdę dusisz po mieście i masz okulary zamiast soczewek kontaktowych - wtedy kas z szyba ma sens.
Do prędkości ok. 30-35/h wystarczają zwykłe dopasowane okulary - ja przy tych prędkościach bardziej narzekam na szum w uszach bo mi owiewa za mocno ...

Kask z szybą to gadżet jak tytanowe śrubki w miejskim rowerku typu cruiser dla osoby ważącej ponad 100 kg (bez rowerka).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...