Skocz do zawartości

Lekki rower dla 7latki. Na co zwrócić uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, ale masz fajną pamiątkę ? z tym że tylko pierwsze 5 zdjęć się wyświetla. 

Z jazdą pod górkę moja pociecha też ma spore problemy, dlatego m.in. chciałem kupić lekki rower. W sumie nie ma się co dziwić... to tak jakbym ja miał na 30kg rowerze podjeżdżać...

Za 20" rower na dwa lata nie dam takiej kasy, tym bardziej, że nie wiem za ile bym dał radę go sprzedać. Może wezmę 24" jeśli do wiosny mi jeszcze podrośnie..

Makabra, tych lżejszych rowerów praktycznie nie ma na rynku wtórnym ?

Gdzie jeszcze poza olx i allegro można szukać używanych rowerów?

Odnośnik do komentarza

jajacek, tak masz rację, nie kupię za dużego bo się zrazi.

 

rowerowy365, 12,6kg to połowa jej wagi ? no, ale trek i orbea mają 11kg rowery, więc może coś na wtórnym dostanę, a potem sprzedam z małą stratą.

Na razie nie pozostaje nic innego jak poczekać do wiosny i kupić coś odpowiedniego do faktycznego wzrostu.

Dziękuję Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Sam, nadal mam ten sam dylemat. Z tym, że w moim przypadku już prawie 9 latka więc 24". Będę kupował pewnie już po nowym roku.

Poza Woom spodobał mi się ten Trek. Też leciutki - 9kg. Masz też wersję 20", oczywiście lżejszy ?

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/kolekcje/rowery-dla-dzieci/kids-hybrid/wahoo-24/p/24065/?colorCode=red_black

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś przeglądając internet znalazłem coś takiego:

Superior Recer RX 24 - 10,5 kg https://superiorbikes.eu/pl/2018/junior-kids/racer-rx-24/gloss-petrol-blue-black-neon-red#dealers-bike-row

Tak jak Woom ma miększe przełożenia niż konkurencja. Ponoć w Olsztynie są dwa sklepy sprzedając te rowery. Być może w przyszłym tygodniu przejdę się sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak na złość, moja latorośl postanowiła nie urosnąć ? i muszę jej kupić 20". Ponieważ przy tej wielkości kół różnica w wadze nie jest aż tak duża (1,5kg) jak różnica w cenie (x2) biorę zwykłego krossa bez amortyzacji, który waży 11kg ?

poważny wydatek przesunięty został więc na rok, może dwa...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatecznie kupiłem 20" kross Esprit Kids za 699 zł (to marketowa wersja hexagona mini) i muszę przyznać, że zaskoczył mnie na korzyść. Wszystko działa dobrze, geometria dobra na początek, przerzutki są dobrze zestopniowane i córka bez problemu je ogarnęła. Ciężar roweru nie jest mały 11kg, ale chyba córce nie przeszkadza bo robimy dziennie od 16 do 19km i to również po piachu i lasach ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...