Skocz do zawartości

Lekki rower dla 7latki. Na co zwrócić uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja 7letnia pociecha wyrosła ze swojego rowrka. Bez żalu pozbędę się tego kloca marki Kross. Nie polecam, bo jest ciężki i ma ciężkie przełożenie, no ale swoje zrobił, czyli córeczka nauczyła się jeździć i złapała bakcyla. Teraz wszędzie chce jechać ze mną, więc chciałbym kupić jej dobry, lekki i na tyle szybki rower, żeby nam się razem fajnie jeździło.

Jakie koło kupić? 20 czy 24 cale?

Cena? Sam nie wiem, napiszcie ile trzeba wydać. Jeśli można wziąć 24 i starczy na dłużej to cena może być wyższa, jak 20" na 2 lata, to tańszy albo używany. Chciałbym kupić coś na prawdę dobrego, więc może stać mnie będzie tylko na używany sprowadzony? Ciężko mi to określić.

Na co zwrócić uwagę?

Czy osprzęt ma znaczenie, czy wystarczy najtańszy shimano tourney.

Gdzie szukać tego typu rowerów?

Szukać z czy bez amortyzatora (wydaje mi się że bez)?

Może być nowy lub używany.

A może ktoś z Was ma coś fajnego do sprzedania?

Imho powinni robić dla dzieci rowery ze wspomaganiem żeby można było je zabierać na dłuższe przejażki, tak żeby rodzić też się konkretnie zmęczył. Lepsze by to chyba było niż hol.

Odnośnik do komentarza

Ja kupowałem używane póki młody nie wyrósł. Im lżejszy tym lepszy. Dla takiego małego dziecka jak najmniejsze koło bo im mniejsze tym manewrowość. Na pewno nie 24 cale. Żadne amory błotniki, koszyczki i inne śmieci. Koła maks 20 cali. Kolega prowadzi sklep Aktywny Smyk w Warszawie i sprzedaje m.in Woom. Możesz spojrzeć co ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie byłem na stronie tego sklepu i podobają mi się te marki frohg ?

Załatwisz mi jakąś zniżkę? ?

Fajne rowery mają też na www.bikeovo

Kubikes i early rider.

Co do rozmiaru to muszę zobaczyć, wolałbym kupić 24 bo na dłużej by starczyło... a niestety ani na allegro ani na olx nie ma tych rowerów używanych.

Odnośnik do komentarza

Woomy w Aktywnym Smyku są co jakiś czas w promocji po 1500-1600 zł.

Mój chrześniak (w następnym tygodniu skończy 8 lat) ma obecnie rower na 20 calowych kołach. Mógłby pewnie z powodzeniem jeszcze na nim trochę pojeździć. Jednak komunia w maju, a lepiej kupić mu nowy rower niż nową komórkę. Skoro nowy, to 24', a nie znów 20'. Chciałbym tego przypilnować, bo jak siostra w tym roku kupowała sama rower dla starszej córki, to kupiła jej Rometa Pandę, który waży prawie 15 kg i jest o kilkaset gramów cięższy od mojego Gianta.

Oczywiście ważny jest przekrok i odległość siodełka od kierownicy. W kwestii rozmiaru głównie o to się rozchodzi, ale to pewnie dobrze wiesz ? Woom ma regulowany mostek, co może być dobrą opcją.

 

PS. Amory w dziecięcych nie mają sensu. Ostatnio w Matres Sport próbowałem ugiąć amor w jakiejś Meridzie na 24' kołach. Ważę nie całe 60 kg i zero efektu.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim weź córkę do sklepu i pokaż jej rower, który chcesz kupić. Musi się jej spodobać, bo inaczej zrazi się i nie będzie chciała jeździć. Na siłę tu nic nie zrobisz. Moja w podobnym wieku chciała każdy pod warunkiem, że różowy i z koszyczkiem. I co z tego, że były lepsze i lżejsze - ma być taki jak jej się podoba. Tak samo jest z nami dorosłymi. Nie kupimy czegoś co dla nas brzydkie.

Spróbuj używany i dopasowany do jej wzrostu - nawet jeśli to będzie 20 cali. Za duży będzie kiepski w prowadzeniu i znowu - może się zniechęcić. Za dwa lata możesz sprzedać i kupić lepszy. 

Dzieci mniejszą wagę przywiązują do spraw technicznych, więc amor, dobry osprzęt może pomóc ale najczęściej nie ma żadnego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza

Kilka propozycji:

Cube Acid: https://www.bikester.pl/cube-acid-240-sl-rower-dziecicy-czerwony-856984.html

Amulet: https://www.cycology.pl/rower-dla-dzieci-amulet-tomcat-24-rozne-kolory-p1068440/?vid=1073238

Orbea: https://www.bikester.pl/orbea-mx-dirt-rower-dziecicy-24-czerwony-856528.html

Fuji: http://www.fujibikes.com/usa/bikes/kids/mountain/dynamite/dynamite-24-street nie wiem gdzie w Polsce można dostać ten model.

 

Odnośnik do komentarza

Z tym oglądaniem i wybieraniem bywa różnie. Fajne jak może się przejechać, alea raz, że to gwiazdka/Mikołaj/zajączek, czy tam inny dziadek mróz przyniósł a nie rodzice ? a dwa, że potem wybierze 20kg rower z lampką, koszyczkiem, bagażnikiem i stopką, którego z miejsca nie ruszy, a jak już ruszy to zmęczy się po 500m. A przy używanych to już w ogóle jest problem. 

Zmierzyłem długość nogawki. W tej chwili jest 52cm, do wiosny jeszcze 1-2 cm dojdą, więc przyjmę 54cm i zobaczę co piszą producenci. Edit, wychodzi na to, że Jacek znów ma rację: 20" ?

Gdzie można kupić używany?

Używanych bez amora na allegro i olx jest jak na lekarstwo. Połowa to fule ? syn znajomego taki dostał od swojej babki (ładny był) tylko że na tym nie umie jeździć!

A może kupić byle jaki rower a za różnicę w cenie porządny hol? 

Macie z tym jakieś doświadczenia?

 

Fajny artykuł, może jeszcze ktoś będzie miał podobne dylematy:

https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6445/jak-wybrac-rower-dla-dziecka

Odnośnik do komentarza

Co do koloru to warto oczywiście dziecka zapytać, bo rower musi się dziecku podobać. Natomiast co do aspektów technicznych konsultacje są pozbawione sensu.

Jak w Aktywny Smyk się powołasz się u właściciela, Piotrka Jarosławskiego, że przez mnie (Jacek Kapela) trafiłeś do sklepu , to zapewne coś utargujesz.

Hol TrailGator to gdzieś się nawet u mnie pałęta. Ale używałem go jak młody nie miał mocy podjeżdżać pod górkę. Tak gdzieś 5-7 lat. Dokładnie nie pamiętam. Pamiętam że w 8 mimo że był wyrośnięty po płaskim jechał 50-60 km ale jakakolwiek górka była problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...