Skocz do zawartości
SiecRowerowa

Dodatkowe info o Sieci Rowerowej

Polecane posty

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na stronę https://siecrowerowa/dodaj/

Można zaznaczać na mapie punkty z wykonanych wcześniej zdjęć, można uatrakcyjniać sobie jesienno-zimowe przejażdżki dokumentując interesujące rowerowo obiekty. 

Postaraliśmy się, aby zgłaszanie było bardzo uproszczone i działało dobrze także na smartfonach. Nanosić można miejsca z jedzeniem, wodą, wiaty, noclegi, problemy i przeszkody na trasie itp.

o tej pory - latem i jesienią - przybyło ponad 3000 (trzy tysiące) punktów przydatnych rowerzystom na naszej mapie! Dodatkowo jej atrakcyjność zwiększają zdjęcia wykonane przez użytkowników i możemy podglądać miejsca, których nie ma w żadnych przewodnikach.

Zapraszamy wszystkich do interaktywnego zaznaczania miejsc przydatnych rowerzystom. Korzystajcie z Rowerowej Mapy Polski - https://siecrowerowa.pl/mapa/

Krótki samouczek do zgłoszeń z telefonów:

  • zlokalizuj się na mapie i wybierz 'ołówek'

  • wybierz rodzaj punktu, możesz też dodać opis i zdjęcie

  • jeżeli podasz maila - poinformujemy Cię, co się dzieje ze zgłoszeniem, ale wystarczy sam nick lub imię

Zgłoszenie pojawi się na mapie jako nowe zgłoszenie, oczekujące na zatwierdzenie przez administratora. Po zatwierdzeniu będzie dostępne dla wszystkich.

Pozdrowerki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy planujecie w jakiejś przyszłości możliwość tworzenia i eksportowania śladów GPX w oparciu o stworzone mapy? Część osób nie korzysta z telefonów, ale liczników lub nawigacji, lub nawet z wygodniejszych niż przeglądarka aplikacji.

Pytam, ponieważ projekt brzmi rewelacyjnie, jednak niezbyt praktycznym rozwiązaniem jest konieczność rysowania śladu na jednym urządzeniu przy jednoczesnym weryfikowaniu go w oparciu o stworzoną przez Was mapę. No i chyba mimo wszystko większe szanse powodzenia ma opisane rozwiązanie, niż stwarzanie kolejnej nawigacji, kiedy na rynku jest ich już dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Elle, mam wciąż to samą wątpliwość. Dlaczego ogromnym wysiłkiem tworzyć nowy, zamknięty system, zamiast uzupełnić dane OSM, otwarte, sprawdzone, wykorzystywane w tysiącach miejsc?

Co z aktualizacją tysięcy teraz stworzonych obiektów? Dróg? Niestety nie wierzę w nowy, kompletny system szeroko rozumianego mapowania który utrzyma się na rynku.

Szy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej spodobała mi się w tym serwisie opcja oznaczenia dróg według kilku kategorii: rodzaju nawierzchni, jakości nawierzchni oraz natężenia ruchu. To coś, co sama chciałam zrobić w swojej okolicy, bo nie wszystkie dróżki umiem na pamięć, a są niektóre warte powrotu, inne wręcz przeciwnie. Tylko jak widzę, w moim rejonie byłabym pionierem, a nie ukrywajmy - takie oznaczanie wymaga kupy pracy. I teraz po co? Żebym potem nie mogła, tego skorzystać przy planowaniu kolejnego wyjazdu? Jeśli dodać, że korzystam już z trzech serwisów, bez widocznych korzyści, trudno będzie mnie przekonać do kolejnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×