Skocz do zawartości

Wymiana przerzutki po zakupie większej korby


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Kupiłam korbę Shimano FC TY301  48x38x28 170mm i przerzutka którą aktualnie mam tj. Shimano C050  42T ,że tak powiem jej nie obejmuje ( jest za mała, łańcuch o nią ociera). I stąd moje pytanie: na co zwrócić uwage przy zakupie nowej przerzutki żeby wszystko ze sobą współgrało? Planowałam wymienić ją na taki sam model tyle że w wersji 48T , ale nigdzie nie jest dostępna (stary model). Szukam więc czegoś w przyzwoitej cenie żeby tylko pasowało do reszty. Moglibyście jakąś polecić?? Dodam jeszcze że wymieniam też kasete bo juz się całkowicie zużyła- nwm. może można to jakoś powiązać żeby wszystko sprawnie działało (mam na oku Shimano CS HG41 MTB 8 rzędowa 11-32). Z góry wielkie dzieki za pomoc :)

 

 
 
Odnośnik do komentarza

Nie, klasa osprzętu nie jest istotna. Ważne są tylko parametry takie jak : ilość rzędów przód tył (3x8 w tym przypadku), Top Swing / Down Swing (w Twojej starej jest Top, ewentualnie do potwierdzenia), prowadzenie linki góra/dół,  czy obsługuje zębatkę 48, średnica rury podsiodłowej.

Odnośnie kasety, to sam taką używam, jeżeli wcześniej miałeś mniejszy zakres niż 11-32 to trzeba sprawdzić czy przerzutka tylną ją obsłuży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...