Skocz do zawartości

Rower MTB Który wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry 

Planuje zakup roweru MTB   do 4 tys.rower będzie użytkowany  do jazdy rekreacyjnej (ścieżki rowerowe,lasy,ścieżki polne ,asfalt  czasami szlakiem Green Velo) głównie na Podlasiu ?

Czy będzie to koło 27,5 czy 29   jest mi obojętne bardziej zależy mi na wygodnej pozycji  trwałym osprzęcie.Znalazłem 3 typy  i teraz proszę o rade który  wybrać : Dziękuję za cenne  wskazówki

1. Rower KELLYS Thorx  90  koło 27,5  https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/thorx-90-p48492

 2.  https://www.dobrerowery.pl/trek-x-caliber-8-2019-2?from=listing  koło 29

3 . Cayon znalazłem w przedziale  cenowym  koło 29

Odnośnik do komentarza

Rower na kołach 29 cali jest dramatycznie bardziej wygodny niż na 27.5
Do jazdy rekreacyjne nada się niemal każdy rower mający amortyzator olejowo-sprężynowy porządnej firmy albo powietrzny. Osprzęt dający frajdę z jazdy zaczyna się gdzieś od poziomu Shimano Deore. Każdy Trek X-Caliber od modelu 8 będzie dobry. Kellys Gate od modelu 50, Cube Attention czy Attention SL.
Northtec bardzo się wyrobił. Kiedyś to była bida z nędzą. Jednak nie kupiłbym roweru serii Cayon. Ja już patrzysz w stronę lepszych rowerów to możesz obejrzeć Merida Big Nine Limited którą można kupić za 4500. Ale nie wiem czy do rekreacyjnej jazdy potrzebujesz rower najniższej klasy wyścigowej. A takim jest Merida.

Odnośnik do komentarza

Ja bym wzięła Treka. Do rekreacji te sztywne osie nie są aż tak ważne, szczególnie, że 84kg to całkiem w porządku waga. Fakt, przy częstym ściąganiu kół, jest więcej pitoletnia z ustawieniem tarcz, ale nie jest to jakieś nie do ogarnięcia. Poza tym ile tak naprawdę zamierzasz te koła zdejmować i zakładać? Natomiast dziury na bagażnik czy w ogóle pozycja to według mnie rzecz nie do przecenienia. Ale to według mnie, a ja jestem z sekty geometriofilów ?

Odnośnik do komentarza

Trek to fajny rower z dożywotnią gwarancją. Raczej wszyscy go chwalą. Koła ma podobno beznadziejne ale większość w tej cenie ma takie. Ja osobiście wole sztywne osie i sportową pozycję. Ale ja mam ramę z maksymalnie uciętą rurą sterową i mostkiem 110 mm równoległym do ziemi i typowo sportową pozycją. Odległość od nosa siodełka do kierownicy wynosi u mnie 55 cm. Dla większości nie byłaby to komfortowa pozycja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...