Skocz do zawartości

Gadżety rowerowe inspiracja do pokoju.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, boazerię usunąć. Miałem taką kiedyś w jednym mieszkaniu w przedpokoju. Po wywaleniu sporo więcej miejsca się zrobiło. Boazeria zabiera dobre kilka centymetrów grubości (deski + tzw. łaty pod nimi) . Jak jest w całym pokoju, to efekt większej powierzchni może być już znaczny, szczególnie jak pokój jest mały.

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć i nie umiałabym aż tak radykalnie stwierdzić (mi chodziło wyłącznie o to, że albo fototapeta, albo boazeria, a nie że bez względu na wszystko wywalać). Oczywiście, jest to echo poprzedniej epoki, ale wciąż jakiś tam sentyment do tego wynalazku mam. Mieszkałam w sześciometrowym pokoju z boazerią prawie 20 lat (czyli do momentu wyprowadzki od mamy przed 4 laty) i mimo kilku remontów nikt jej ze ściany nie chciał zrywać (zresztą nie jest to takie hop, siup). Do zalet zaliczyłabym przede wszystkim ciepło (mimo że blok mamy nieocieplony i jakąś tam izolację akustyczną.

Dużo jednak zależy od tego, w jakim jest ona stanie i generalnie jak wygląda - im jest ciemniejsza, tym bardziej zmniejsza wizualnie pokój. Tak samo, jeśli jest położona od podłogi aż po sufit i na wszystkich czterech ścianach. U mnie była/jest jasna, tylko na dwóch i jedynie do niespełna połowy wysokości pokoju.

Odnośnik do komentarza

Zabiera i nie zabiera, zależy czy błozeria była kładziona na otynkowana ścianę czy na gołe cegły/pustaki ;-) . Fototapeta to tylko propozycja, nie musi być na całą ścianę, nie musi być wcale jak pokój cały. Można dać fotoobrazy, można i retro koszulkę oprawić w ramę (choć to chyba lepiej pasuje do innych sportów).

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Więc tak pokój a w zasadzie kuchnia został adoptowany na pokój, tak z sytuacji trochę. Nie był planowany tam pokój. I teraz wygląda to na taki  średni pokój z aneksem kuchennym i ten aneks będzie usunięty. A boazaria na wszystkich ścianach i suficie jest, tylko przy zlewie i kuchence jest płytek trochę. Nie wygląda ona już ładnie, ale nie jest zniszczona, jest jasna i polakierowana. Natomiast na podłodze był parkiet teraz panele są. Na gołe ściany więc dziur itp. pełno jest. Więc trzeba by było regipsy czy gładzie robić. Dla tego myślę wpierw ją oczyścić i pomalować, dać nową podłogę meble itp. 

Odnośnik do komentarza

To by i tak trzeba było zobaczyć, żeby ocenić, więc sam wiesz najlepiej. Dla mnie połączenie paneli i boazerii brzmi... nie za dobrze, żeby tak to ująć eufemistycznie ? Ale nie widziałam tego na własne oczy. Poza tym mimo wszystko warto podejść do sprawy również od strony ekonomicznej - ile jeszcze tam pomieszkasz i ile warto w to władować. To się tak wydaje, że niby nic, ale setki lecą jak głupie. Wiem, jak sama robiłam remont pokoju - nic takiego, zwykłe malowanie, przesuwana szafa, łóżko, jakieś dodatki i pięć tysięcy zniknęło ino mig (a malowałam sama). W dodatku tak się złożyło, że pół roku później się wyprowadziłam.

Odnośnik do komentarza

Piękne są te dekoracje z kołem ? Sama sobie chyba kiedyś takie zrobię, tylko wolałabym takie najbardziej prymitywne - zwykłe koło w czarnym kolorze.
Ja bym pomalowała boazerię, ale tylko dlatego, że podoba mi się faktura. Tu jakiś film instruktażowy, ta boazeria wydaje mi się bardzo zniszczona, przypuszczam, że możesz mieć w lepszym stanie?

 

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Hej dawno mnie nie było pokój prawie ukończony. Została lampa i drobne dodatki dla ozdoby. Więc tak boazeria została pomalowałem ją  białą specjalną farbą efekt starego drewna co lubię. A natomiast zabudowa gdzie zlew i kuchenka była zrobiłem z betonu architektonicznego. Są też nowe meble i bardziej deska podłogowa jak panele. Jestem z efektu bardzo zadowolony. Pozdrawiam :) 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...