Skocz do zawartości

Fuji Jari 1.5 2018


Morgens

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Udzielaliście się, pomagaliście, więc postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat roweru, który pomogliście wybrać.

Poszukując roweru szukałem uniwersalności i szeroko rozumianej swobody, ale także bezobsługowego użytkowania. Generalnie rzeczy jakie kupuję, mają być w założeniach jak najmniej angażujące w obsługę z mojej strony.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Admin: Tekst Morgensa, za jego zgodą, został opublikowany na blogu: https://roweroweporady.pl/fuji-jari-1-5-test-roweru-grawelowego-czytelnika/

Odnośnik do komentarza

No to się kolega rozpisał ☺️ .  Sam się niedawno zastanawiałem nad zakupem gravela, ale już mi prawie przeszło, pomogło to, że mam już dwa rowery na których regularnie jeżdżę. Ten Jari 1.5 bardzo fajny, na przyszły sezon 2019 zmienili malowanie na jakieś takie dziwne, do tego 1.5 nie ma już napędu 1x, tylko 2x. Nie wiem czy się nie złamię i nie zacznę kolejnych przymiarek, tylko ten nowy kolor coś mnie nie przekonuje. Wstrzymują mnie też trochę bolące nieco plecy, na MTB 29er który mam nie ma z tym problemu, bo pozycja jest dość wyprostowana. A jak jest w Jari ? Tak analizując geometrię wychodziło mi, że pozycja jest dość jednak pochylona, ale może się mylę ? (te linki do zdjęć coś nie za bardzo działają).

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny wpis, takie lubię - trochę od siebie, trochę obiektywizmu. Mnie, podobnie jak Jacka, gravel nie przekonuje, podobnie jak napęd 1x, no i w ogóle kilka innych rozbieżności by się znalazło (np. poszerzana dołem kierownica), ale to wszytko rzecz gustów takich samych, jak dylemat miedzy malowaniem 2018 i 2019 ? Natomiast bardzo się cieszę, że Ci się tak udało z zakupem, zarówno jeśli idzie o cenę i sprzedawcę, jak i w ogóle wrażenia z jazdy. Słusznie piszesz, że najważniejsze jest to, że jest wygodny i zachęca Cię do całorocznego ruchu.

A w długie trasy nim jeździsz lub też planujesz jeździć, czy akurat ta mnogość otworów to dla Ciebie po prostu taki dodatek, który nie ma większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Dzięki, fajnie, że się dobrze czytało. Odnośnie punktów montażowych, dla mnie na razie nie mają większego znaczenia, jest to cecha, która wyróżnia ten model na tle konkurencji, np. Rometa. Na razie brak czasu na jakieś dłuższe szwedanie, ale jak latorośl podrośnie, to dobrze mieć tą opcję. W końcu jest to rower bardzo uniwersalny. 

Siodełko tak wyszło na zdjęciu. W realu kończy się jakos przed hamulcem. Odnośnie siodła to bardziej zdziwiło mnie to, że mając 195 cm jeszcze sporo mam zapasu w wysokości. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...