Skocz do zawartości

Koła szosa 400 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałam używki - jedne Mavic Aksium, drugie DT Swiss R1900. Oba komplety bardzo sobie chwalę i na razie nie widzę wad (choć na Maviki czasem ludzie narzekają). Z sakwą wprawdzie nie jeździłam, ale powiedzmy, że z bagażem tak lekko powyżej 5kg to już tak. No i nie tylko po asfalcie. Bo takie 5km z ponad 30kg plecakiem to chyba się nie liczy ?

Z nowych to albo złożyć samemu, albo Shimano WH-R501.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że w tym budżecie o coś nowego solidnego będzie ciężko, jeszcze do szosy gdzie jest mniejszy rozstaw osi (chyba że w tribanie jest rozstaw MTB?). Do swojego przełaja kupiłem w podobnym budżecie MTB Rodi na novatecach i o ile do piast nie mam zastrzeżeń, to szprychy są slabe i się oba koła rozcentrowaly z lekka, a ważę raptem 70kg.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@Nath147, a po ilu kilometrach zaobserwowałeś takie objawy? Bo ja ważę niewiele mniej, a do wspomnianych kół nie mam zastrzeżeń.

Nie jeździłam niestety na WH-R501. Mam w domu tylne koło WH-R500 kupione z rowerem od triathlonowca. Nie wiem, ile na nim jeździł, ja zrobiłam raptem +/-500km, po czym przygotowałam na trenażer. Jest w porządku.

Natomiast nie wiem, jakie masz koła w swoim B'Twinie. W Tribanie 500 miałam Aero i w zasadzie nie mogłam o nich złego słowa powiedzieć, póki nie trafiłam najpierw na Maviki, a potem Swissy. Nie to, że Aero się centrowały, pękały, luzowały i tak dalej (choć i takie głosy czytałam). Były bez zastrzeżeń, póki nie poczułam, jak lekko jeździ się na tych firmowych.

Odnośnik do komentarza

No widzę przecież, że nie o tych, skoro Decathlon nie ma Novateca w ofercie ? Mimo wszystko pytam o te Rodi (to chyba tacy królowie Allegro w kategorii "koła", bo ciągle się tam przewijają :)), ile kilometrów wytrzymały, nim pojawiły się opisane objawy.

Tak na marginesie nie wiem, czy naprawdę trudniej znaleźć koła z rozstawem szosowym. Nie dalej jak trzy miesiące temu szukałam taniego koła 135mm do szosy i skończyło się fiaskiem do tego stopnia, że siostra wymieniła cały rower na taki ze standardowym rozstawem, nie generującym niepotrzebnych problemów.

Mnie ciekawią te Shimano. W CR mają chyba same pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza

Ło raju, no to moje Aero w Tribanie wytrzymały więcej, a jak wspomniałam, ważę podobnie i jeździłam, po czym się dało (choć nieco mniej niż obecnie). Na Aero zrobiłam ponad tysiąc, nim wymieniłam na Maviki. Siostra natomiast zrobiła jakieś +/-600. Oba komplety wyglądały w chwili sprzedaży jak nowe poza lekko podczerniałymi obręczami.

Co do wyboru kół, dodam jeszcze tylko, że dobre kulki ponoć lepsze niż kiepskie maszynówki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mnie osobiście to wytarcie obręczy zniechęca, bo sprawia wrażenie, jakby klocki nierówno hamowały (kwestia ustawienia klocków czy jazdy na scentrowanym kole?). No i na pewno jakieś mocno nowe nie są, sądząc po designie naklejek. Wolałabym te, o ile zgodne z opisem: https://allegro.pl/kola-szosowe-mavic-aksium-race-dostawa-gratis-i7706751434.html

Odnośnik do komentarza

Ok, dzisiaj podejmuję decyzję odnośnie zakupu kół.  Nadal są wątpliwości, nie chcę kupować czegoś co nie usprawni zbytnio mojego roweru.   Czy zmianę  fabrycznych kół   tribana 3 na shimano wh r501 można określić w skali od 1-10 pod względem, nazwijmy to skoku technologicznego tzn. wytrzymałość, waga i  lekkość kręcenia się kół? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...