Skocz do zawartości

Rower górski 3-5k


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje porady - jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o rowery. Napiszę trochę o wymaganiach i mam nadzieję, że zaproponujecie coś ciekawego.

1) Budżet - myślę, że max 5k, ale nie mam pojęcia czy jest duża różnica w jakości wykonania, czy samemu użytkowaniu rowera powiedzmy za 3k i tego za 5k.

2) Wzrost / przekrok / waga 184cm / 87-90cm /90-95kg

3) Nowy / używany Nowy

4) Zastosowanie las -----|------- szosa  las,polne drogi 65% - 35% szosa (Bez jakiś strasznie wymagających terenów) 

5)  27,5 / 29 Nie mam pojęcia - z tego co czytałem wiele osób polecało głównie 29 do podobnych zastosowań, które tutaj przedstawiłem - do tego jako, że będę jeździł dużo po płaskich terenach - prędkość na 29 będzie wyższa co wydaje się plusem.

6) planowana tygodniowa liczba godzin 1-5 / 5-10 / 10-+  2.5-5h 1-5h(raczej krótki trasy)

W polecanych pojawiały się następujące rowery

- Romet Mustang 29 2 

- Accent Peak

- Kellys GATE 50

- ROAM 0 DISC

Pozdro!

Odnośnik do komentarza

Kellys Gate 50 to najlepszy wybór na rower mtb. Ale bardzo trudno dostępny. Accent Peak też dobry rower. Natomiast nie wiem czy są one potrzebne do tego zastosowania. Są to rowery do jazdy w cięższym terenie a nie po asfalcie i w lekkim terenie.

Do tego zastosowania kupiłbym Cube Attention (bez SL w nazwie). Wielkość koła tylko 29, inna nie wchodzi w grę. Rozmiar ramy normalnie 19 ale przy producentach takich jak Cube, chyba jednak 21. Dobrze się pomierzyć lub przysiąść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...