Skocz do zawartości

Jaki rower kupić - szosowy, przełajowy czy grawelowy


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, lukasz.przechodzen napisał:

Miałem przyjemność jeździć kiedyś na rowerze z crossowym widelcem Rock Shox Paragon i wspominam go bardzo, bardzo dobrze. Fajny powietrzniak.

A czy próbowałeś nim jazdy terenowej? Ze względu na wysoką cenę i małe możliwości tego amora (skok 50 albo 65mm) i bardzo niską popularnosć, kupiłbym jednak pełnowartościowy amor mtb.

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.12.2018 o 12:29, jajacek napisał:

A czy próbowałeś nim jazdy terenowej? Ze względu na wysoką cenę i małe możliwości tego amora (skok 50 albo 65mm) i bardzo niską popularnosć, kupiłbym jednak pełnowartościowy amor mtb.

Spotkałem go w trekkingowym rowerze i nie zapuszczałem się nim w miejsca, które nazwałbym terenową jazdą ? Natomiast na lekkich bezdrożach radził sobie świetnie i czuć było różnicę między nim, a modelami ze stalową sprężyną.

Zastanowiłbym się jeszcze, czy warto wkładać do roweru crossowego amortyzator o skoku 100 mm. To zmieni geometrię roweru i może sprawić, że jazda nie będzie już tak fajna jak przy oryginalnym skoku. Chyba, że poszuka się modelu ze skokiem 80 mm. Do lekkiej, turystycznej jazdy, dałbym 63 mm i też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Amor 27,5 cala nie zmieni zupełnie geometrii roweru bo ma taką samą wysokość jak amor w crossie 28 cali. Da natomiast możliwość komfortowej jazdy w trudniejszym terenie. Często skok w amorach jest zmienny i może być dostosowany za pomocą podkładek dystansowych. No i namawiam do takiego zastosowania na amor olejowo-sprężynowy a nie powietrzny bo jest tańszy w zakupie i w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...