Skocz do zawartości

Kross Lea R6 czy Lea 8.0


Rekomendowane odpowiedzi

W którym miejscu Lea ma lepszy osprzęt? Z tą korbą Suntoura?! ?

Przede wszystkim pytanie, czy żona je sobie zobaczyła i się jej podobają, czy też przymierzyła i się jej podobają?

Lea będzie wygodniejsza, R6 jest lepszy i lżejszy. Tylko co z tego, jeśli ma się na nim męczyć? A inni producenci? No i przy okazji drugie fundamentalne pytanie: do czego ten rower ma służyć?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chodzi mi o porównanie Kross Lea R6 2017 i Kross Lea 8.0 2018

Ja na razie mierzyła (Lea R6) i jeździ jej się dobrze (szczególnie w porównaniu z jej starym rowerem crossowym). 

Wykorzystywać będzie do dojazdów do pracy po asfalcie/ścieżkach rowerowych 2x10 km dziennie, i dodatkowo do tego wycieczki rowerowe z mężem i rodziną w weekendy (ścieżki leśne, piaski, błoto i lekkie górki), co najmniej 1 wyjazd w roku na kilka dni z sakwami.

Inni producenci w tej cenie odnoszę wrażenie, że dają gorszy osprzęt.

Też wydaje mi się, że R6 jest na lepszym osprzęcie - a czy rama jest ta sama?

Odnośnik do komentarza
  • brachol zmienił(a) tytuł na Kross Lea R6 czy Lea 8.0
6 minut temu, brachol napisał:

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chodzi mi o porównanie Kross Lea R6 2017 i Kross Lea 8.0 2018

Nie zostałeś, za co przepraszam Ciebie i mojego przedmówcę ? Kross zrobił R6 zarówno w przypadku Lei i Levela, więc źle popatrzyłam.

Niestety, teraz muszę wychodzić z domu. Popatrzę wieczorem, chyba że ktoś mnie uprzedzi ?

Odnośnik do komentarza

Hm, przyznam, że ja bym miała sporą zagwozdkę. Wszystko przemawia za 8.0, geometrią nie ma się co przejmować, bo to raptem 7mm przy 19-calowej ramie. Niestety, jest jedno ALE. Rama R6 to rama rekreacyjna, a więc jest tam miejsce na błotniki i bagażnik, podczas gdy 8.0 to rama w założeniu sportowa, beż żadnych otworów montażowych. Więc z sakwami można się pożegnać.

Zgadzam się przy tym, że rowery trochę ważą, ale też trudno będzie znaleźć w tej cenie coś lżejszego, damskiego i jeszcze z otworami pod bagażnik. Może zainteresować się np. Trekiem X-Caliber 7 - 12,88kg (z czego pewnie da się nieco jeszcze urwać np. wymieniając opony). Osprzęt gorszy, ale amortyzator przynajmniej nie Suntoura, poza tym po zużyciu można wymienić napęd na Deore i waga jeszcze ciutkę spadnie.

Odnośnik do komentarza

OK

dzięki X-caliber trochę za drogi, koła 29 to chyba za duże dla mojej żony (160 cm wzrostu) 

Lea 8,0 bez otworów montażowych trzeba by było kombinować ale da się bagażnik zamontować są teraz różne adaptery. Szukam dalej może coś jeszcze znajdę. Tak myślałem o Merida Juliet ale jeszcze się nie przymierzała do takiego.

Odnośnik do komentarza

Patrzyłam na ceny katalogowe, gdzie Lea 8.0 jest zaledwie 200zł tańsza, stąd propozycja.

29" to na pewno za dużo na 160cm, ale zwróć uwagę, że damski X-Caliber ma też małe ramy (13,5" oraz 15,5") i tam są koła 27".

Merida Juliet jest dość podobna do Treka, tylko ma nadal Suntoura. Waży nieco mniej niż Kross, za to nadal nie widzę otworów pod bagażnik. No i jest jeszcze Liv Tempt z otworami, ale niestety jak to Giant - o nieznanej wadze, a osprzęt bez szału.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...