Skocz do zawartości

Kurtka rowerowa na jesień i zimę.


Rekomendowane odpowiedzi

Od metalowych SPDów z metalowymi blokami cholernie ciągnie zimnem. Miałem fajne wkładki do butów z Tchibo, ocieplane prądem, za stówę ale się szybko popsuły. W zasadzie były do suszenia butów narciarskich ale jakoś ogarnąłem przyczepiane modułu z bateriami na zewnątrz buta ?
Wkładki z filcem kupi się w każdym obuwniczym i zapewne u szewca też.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, jajacek napisał:

Od metalowych SPDów z metalowymi blokami cholernie ciągnie zimnem.

A mówisz o szosowych, MTB czy o jednych i drugich? Tak pytam, bo mnie dotychczas moje MTB z blokami satysfakcjonowały nawet przy ujemnych temperaturach. Oczywiście pod warunkiem ubrania cieplejszych skarpet (ale nie jakichś cudów na kiju, merino i te sprawy, zwykłych ;)) oraz wiatroszczelnych ochraniaczy. Zresztą wkładek filcowych już bym do moich butów nie upchała - to by trzeba chyba numer większe kupić, a i tak chyba cisnęłyby mnie od góry.

Odnośnik do komentarza

Oj Elle nic bardziej mylnego, od dolu takze ciągnie od kawałku blachy trzymającej bloki spd( no chyba ,że w takowych nie jeżdzisz) Widzialem o tym na vlogu szajbajka i sam sie ostatnio o tym przekoanlem wracajac po 22 z pracy i jadac tylko ok 20 minut w temp ok 0 stopni. ale mialem bardzo cienki skarpety, ale juz sobie zamowilem rowerowe grube zimowe  z mieszanka merino i syntetyków ale i tak pasuje miec jaks wkladke w zanadrzu.

 ok Elle juz wiem , ze uzywasz ?

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, jajacek napisał:

Tym Merino to muszę się zainteresować. A co masz z Merino i co polecasz?

Ja mam bluze najcieplejsza z  oferty brubeck ( 76% merino reszta poliamid i elastan ) i jestem zadowolony. Tylko nie samo merino  lecz z dodatkiem syntetyków..wtedy obie takniny łącza swoje plusy...syntetyk wewnatrzna warstwa szybko odprowadza pot dalej..zewnętrzna warstwa czyli welna merino termoizoluje( podobno grzeje nawet po wchłonięciu potu 30% swojej objętości) no i ta zewnetrzna merino  powolutku sobie tez ja odprowadza dalej ale wiadomo ze juz nie tak szybko jak syntetyk bo tu co innego jest priorytetem. Przetestowane ostro w górach podjazdy zjazdy co chwila wiec w warunkach katowania odzieży potem i wiatrem;-) 

Odnośnik do komentarza

Chodziło o takie skarpety Smartwool : https://www.skalnik.pl/skarpety-phd-outdoor-heavy-crew-black-670598 Chyba właśnie ten model mam, jeśli dobrze pamiętam. Są dość grube, trzeba mieć tak z numer większe buty żeby weszły i żeby stopa nie była ściśnięta. Nie jest to jeszcze najgrubszy model, grubsze są MOUNTAINEERING EXTRA HEAVY CREW (https://www.skalnik.pl/skarpety-mountaineering-extra-heavy-crew-taupe-smartwool-595890).  Te moje są bardzo ciepłe, cieplejsze niż podobne skarpety narciarskie, nawet te z domieszką Merino. Pewnie dlatego, że zwykle jest około 30% Merino, a w tych Smartwoolach 70% .

 

 

Odnośnik do komentarza

Wiadomo , ze jesli chodzi tylko o termoizolacje a odprowadzanie wilgoci nie jest priorytetem ..wtedy im wiecej merino tym lepiej..np w przypadku skarpet, natomiast w przypadku odziezy technicznej mam na mysli dobry stosunek odprowadzania wilgoci i termoizolacja np w przypadku bluzy..to albo sam syntetyk np polaczenie polipropylenu w warstwie wewnetrznej( bardzo szybko od skóry odprowadza pot) i np poliamidu w warstwie zewnetrznej( tez szybko odprowadza ale dodatkowo grzeje)...lub polaczenie syntetyku np poliamidu w warstwie wewnetrznej i  tkaniny naturalnej np ostatnio bardzo polpularnego merino w warstwie zewnetrznej w tej bluzie extreme wool z brubeck wlasnie az 76% merino wool jest 

Odnośnik do komentarza

Ja mam bluzę 100% Merino Endury : https://www.dobrerowery.com/endura-baa-baa-merino-ls-base-layer-e3029-p-8355.html (nie zapłaciłem tyle co w tym sklepie, znacznie mniej) . Bardzo ciepła i jednocześnie cienka. Używam jej przez cały rok. Zimą do jazdy na rowerze, a od wiosny do jesieni na biwakach, np. do spania jak jest zimniej. Można jej spokojnie kilka dni nie prać i nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza

Nazwa Baa Baa w kontekście bluzy z owczej wełny mnie rozwaliła ?

A te merino się jakoś od siebie różnią, prócz oczywiście proporcji w składzie? Bo rozważam zakup skoro tak zachwalacie. Tylko na pewno 270zł nie dam,bo nawet z połową z tego będzie mi się ciężko rozstać ? No właśnie - jest w ogóle sens myśleć o takim wynalazku poniżej pewnych kwot? Jeśli nie, to poniżej jakich zaczyna się chłam?

 

@Jacek, u mnie niestety buty numer większe odpadają, bo klapią. Taka dziwna rozmiarówka Shimano w tym modelu (który skądinąd mi bardzo odpowiada).

Odnośnik do komentarza

Na pewne ze znanych producentow typu brubeck, endura  itp jak masz merno wool to merino..kwestia proporcji. Bluza z brubeck najcieplejsza z merino wool (76% merino) na stronie producenta 250 ale na promocji kupilem za 180 bez wysylki wiec trzeba szukac ale sprawdzonych sklepow

tak mi sie te merino spodobalo ze juz komin zamowilem z meriono od brubeck i skarpetki tez z merino( akurat te z decathlon). To prawda co pisze pepe , ze wogole nie smierdzi..nawet jakbys jej uzywala bez prania kilka dni treningow to i tak nic nie bedzie czuć..taką ma wlasciwosc

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Elle napisał:

A te merino się jakoś od siebie różnią, prócz oczywiście proporcji w składzie? Bo rozważam zakup skoro tak zachwalacie.

Nie mam za bardzo porównania, bo mam tylko tę jedna bluzę merino Endury, mam też kilka bluz Brubecka ale wszystkie syntetyki. Te Brubecki wszystkie są dość obcisłe o kroju takim bardziej slim. Natomiast Endura jest bardziej luźna, co o dziwo nie przeszkadza jej wcale w zachowaniu dobrych właściwości. W sumie specjalnie kupowałem taką luźniejszą z zamiarem noszenia pod nią innej cieńszej bluzy termoaktywnej. I to się sprawdza, można ją nosić i na gołe ciało (niektórzy pisali że gryzie, ale mnie akurat nie), a można i na inną koszulkę czy bluzę. Na początku wydaje się dość niepozorna, taka cienka bluzeczka nic specjalnego. Zalety wychodzą w trakcie użytkowania. Okazuje się że daje tyle ciepła co dość gruby sweter, a jednocześnie człowiek się w niej tak prędko nie zapaca. Płaciłem około 200 zł rok, albo już dwa lata temu, nie widać żeby się specjalnie zniszczyła po wielu już praniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...