Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, PawelGeo napisał:

nie wiem czy to juz ktoś zgłaszał, ale kiedyś wklejone zdjęcia, między innymi Jacka z czerwca 2018 nie otwierają się. Pojawia się komunikat:


URL signature expired

 

 

Podrzuć jakiś przykładowy link. Ale raczej to nie wina forum, pewnie po prostu coś wygasło w źródle skąd to zdjęcie zostało wklejone, albo zdjęcie zostało usunięte.

Odnośnik do komentarza

Czy nie można zrobić tak żeby po wstawieniu linku, cały dalszy pisany tekst się nie podkreślał? Jest to mocno upierdliwe.
I żeby po wstawieniu emotikona można było przejść kursorem w lewo lub w prawo? Bo obecnie wstawienie emotikona albo nazy użytkownika niemalże zamraża działania w poście. To chyba nie jest związane z samym silnikiem forum tylko z używaną wersją edytora WYSIWYG

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał:

Czy nie można zrobić tak żeby po wstawieniu linku, cały dalszy pisany tekst się nie podkreślał? Jest to mocno upierdliwe.
I żeby po wstawieniu emotikona można było przejść kursorem w lewo lub w prawo? Bo obecnie wstawienie emotikona albo nazy użytkownika niemalże zamraża działania w poście. To chyba nie jest związane z samym silnikiem forum tylko z używaną wersją edytora WYSIWYG

Użyj Chrome - podobno działa na wszystko ?

Odnośnik do komentarza

Test Chrome

https://www.1enduro.pl/

Piszę po linku. Działa normalnie

? Po emotikonie też normalnie

@Elle Po tym też normalnie

Nie używam Chrome bo zajmuje dwa razy tyle pamięci co Firefox i generuje milion procesów. Wolałbym żeby edytor był kompatybilny z każdą przeglądarką.

Edit:
Chrome to po prostu gówno (pardon my French). Mam otwarte jedno okno przeglądarki i dwie karty na Windows 7 Pro 64-bit. Chrome w tym celu uruchomił w pamięci 10 procesów i alokuje jakieś 250 MB RAM

Odnośnik do komentarza

No i w pełni się Jacku zgadzam. U mnie jest dokładnie to samo, stąd ta ironia z Chromem, który jest rozwiązaniem wszystkich bolączek nowej wersji forum.

Fajnie Paweł, że Tobie działa. Mi działa tylko w pewnych okolicznościach, czyli pisząc ciągiem. Przy wklejaniu linka jest natomiast zawsze tak, jak opisuje Jacek - podkreśla całą resztę. Czy linkuje, tego nie wiem, bo nigdy w sumie takiej wiadomości nie wysłałam - zawsze takiego linka kasuję, piszę ciąg dalszy, a potem go wklejam przed napisany już tekst (i wygląda normalnie).

Jak już pisałam wielokrotnie, testowane na Androidzie 7, Windowsie 8.1 oraz Windowsie 10. Więc system nie ma żadnego znaczenia.

 

Aha, Jacku (i nie tylko Jacku), chciałam dodać, że jednorazowy test czasem może nic nie dać. Ostatnio pisałam długą PM. Było tam trochę emotek i wszystko do pewnego momentu działało. Dopiero nagle jedna emotka wszystko wywaliła - ani jej nie szło usunąć (kolejny klasyczny problem nowego forum), ani użyć kursorów, ani nawet entera. Można było tylko pisać dalej w jednym akapicie.

Odnośnik do komentarza

Kociaki, jedyne co mogę, to zgłosić ten problem do twórców silnika forum. Chyba, że ktoś zna jakieś rozszerzenie do forum, które to naprawi.

Rozumiem, że może coś czasem nie zadziałać, ale ja osobiście nie jestem niestety w stanie nic pogrzebać.

PS Mała prośba - jeżeli piszecie o błędach, piszcie czy miało to miejsce na komputerze (jaki Windows, Mac) czy na telefonie (iOS, Android - która wersja). I na jakiej przeglądarce.

Będzie mi łatwiej to sprawdzić, czy u mnie pojawia się ten sam problem, żeby zobaczyć jak to w ogóle wygląda.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lukasz.przechodzen napisał:

Kociaki, jedyne co mogę, to zgłosić ten problem do twórców silnika forum. Chyba, że ktoś zna jakieś rozszerzenie do forum, które to naprawi. 

No i może to najlepszy pomysł. Pisałam wielokrotnie, że aktualizuję na bieżąco, a problem z linkami (ma który mam remedium, więc aż tak bardzo mnie nie rusza) oraz emotkami (z tym jest już znacznie gorzej) występował zarówno na Win8 i 10. Na Androidzie linków nie wklejam

Xx

Odnośnik do komentarza

Super - na Androidzie właśnie robiłam test i proszę. Nie mogłam edytować posta po pojawieniu się tego okienka z postem Łukasza. Backspace przestał działać, a ja mogę sobie pisać i pisać - znaki pojawiają się w propozycjach słów nad klawiaturą, ale nie ma ich w poście. Przede wszystkim jednak nie mogę usunąć tej idiotycznej ramki.

Co do emotek - problem jest nie ze wszystkimi, na co również zwracam i zwracałam uwagę. I to może sprawić, że takie pobieżne sprawdzenie, jakiego dokonał Łukasz i Paweł, jest niemiarodajne. Szczególnie rzadko (o ile w ogóle) problem pojawia się, wkleiwszy emotkę z klawiatury telefonu. Znacznie częściej występuje, gdy wyśle się ją z rozwijanego menu lub zmieni się w nią ciąg znaków.

Edit: mam coraz większe podejrzenia, że drugi problem związany jest z warstwami. Bo zarówno emotki, jak i cytaty, jak i wklejony wyżej link - to wszystko są elementy wklejone w niebieską ramkę. i to ona uniemożliwia wszelkie edycje. Tę ramkę widać najlepiej na kompie, jak najedzie się myszką.

 

Odnośnik do komentarza

Rozkminiłam kwestię linków (ja nie wiem, że nikomu nic się popróbować nie chce, tylko huzia, nie działa-działa i fajno). Więc linki takie, jak wkleił Łukasz i Paweł, są w porządku. Wklejacie coś, co jest skończonym ciągiem i skrypt wykrywa to jako link skończony. Widzicie może różnicę?

https://www.1enduro.pl/

oraz

https://www.endomondo.com/home i teraz mogę sobie pisać i widzicie? Podkreśla. Chociaż linkuje pod dobry adres, tylko że cały ciąg dalszych znaków.

 

Z emotkami niestety sprawa jest bardziej skomplikowana i jeszcze nie wyczaiłam algorytmu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...