Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale chyba bardziej po polsku nie potrafię ?

Chodzi o to, że wysyłasz link do dysku Google. Na tym dysku masz zapewne jakieś zdjęcia. Z założenia Google chroni Twoją prywatność, żeby byle Seba z Twoich zdjęć nie robił memów, więc są zastrzeżone. To, że nam tu wklejasz linka, nic nie daje, bo to działa mniej więcej tak, jakbyś zaprosił mnie do siebie, podając ulicę i numer domu, ale nie otwierał zakluczonych drzwi. W tej chwili jest więc z Twoim dyskiem Google tak, że każdy kto zna adres domu, przychodzi i dzwoni do Ciebie do drzwi, ale żeby wszedł, Ty musisz mu dopiero otworzyć. Natomiast możesz zrobić tak, że zostawisz klucz pod wycieraczką ? Czyli każdy, kto zna adres i kliknie na linka, automatycznie dostaje dostęp. Tyle, że wtedy zobaczy cały Twój dysk (czyli cały dom, a może Ty akurat masz bałagan w łazience i nie chcesz od razu wszystkich tam wpuszczać). Wtedy możesz utworzyć jedynie folder (katalog), do którego przyznasz dostęp. Albo jeszcze lepiej - udostępniasz jedno zdjęcie, tak jak radzi Łukasz. Według mnie jednak łatwiej jest to zrobić przez FB. W wolnej chwili Ci to wszystko napiszę, będzie dobrze ? To tylko tak brzmi tajemniczo, a jest jak z jazdą na rowerze.

Odnośnik do komentarza

A ja z Google nadal nie umiem wstawić. Opiszę co i jak.

Mam foto.
Nie ma u mnie takiej opcji "kopiuj adres grafiki obrazu"
Opcje są ale zupełnie inne.
Próba wklejenie linku Google do udostępnienia do okienka z tym ipsbeyond skutkuje tym że adres url się wkleja ale okienko się nie zamyka czyli jest błąd którego nie akceptuje.
Łukasz? Jaki link użyłeś żeby osadzić to moje zdjęcie? Możesz go wkleić tekstowo np. w cudzysłowie? Jak użyję @ i wybiore kogoś to skrypt w okinku zamiera i nic dalej się nie daje u mnie pisać. A jak wkleję link to wszystko co pisze za linkiem jest podkreślone i w kolorze linku. Też tak macie?
@lukasz.przechodzen
 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, jajacek napisał:

Nie ma u mnie takiej opcji "kopiuj adres grafiki obrazu"
Opcje są ale zupełnie inne.

Też tak mam, stąd moja uwaga do rowerowego o FB i jego prostocie ?

18 minut temu, jajacek napisał:

A jak wkleję link to wszystko co pisze za linkiem jest podkreślone i w kolorze linku

Dokładnie to samo jest u mnie. Na telefonie i na komputerze. Choć jak zauważyłam po Twoim poście, link otwiera się poprawnie, to znaczy nie dodaje do niego reszty treści posta. Tylko głupio wygląda.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Elle napisał:

Przepraszam, ale chyba bardziej po polsku nie potrafię ?

Chodzi o to, że wysyłasz link do dysku Google. Na tym dysku masz zapewne jakieś zdjęcia. Z założenia Google chroni Twoją prywatność, żeby byle Seba z Twoich zdjęć nie robił memów, więc są zastrzeżone. To, że nam tu wklejasz linka, nic nie daje, bo to działa mniej więcej tak, jakbyś zaprosił mnie do siebie, podając ulicę i numer domu, ale nie otwierał zakluczonych drzwi. W tej chwili jest więc z Twoim dyskiem Google tak, że każdy kto zna adres domu, przychodzi i dzwoni do Ciebie do drzwi, ale żeby wszedł, Ty musisz mu dopiero otworzyć. Natomiast możesz zrobić tak, że zostawisz klucz pod wycieraczką ? Czyli każdy, kto zna adres i kliknie na linka, automatycznie dostaje dostęp. Tyle, że wtedy zobaczy cały Twój dysk (czyli cały dom, a może Ty akurat masz bałagan w łazience i nie chcesz od razu wszystkich tam wpuszczać). Wtedy możesz utworzyć jedynie folder (katalog), do którego przyznasz dostęp. Albo jeszcze lepiej - udostępniasz jedno zdjęcie, tak jak radzi Łukasz. Według mnie jednak łatwiej jest to zrobić przez FB. W wolnej chwili Ci to wszystko napiszę, będzie dobrze ? To tylko tak brzmi tajemniczo, a jest jak z jazdą na rowerze.

U mnie chata zazwyczaj otwarta, więc jakby co to zapraszam ?

Chyba mi się udało zrobić link do zdjęć, ale nie wiem jak wklejacie same zdjęcia.

https://drive.google.com/drive/folders/1E5mgoQMH0C9yvmE-J9W0u2DW8SXupyVN?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Elle napisał:

@grzegorz75jan a żeś mi teraz, chłopie, zaimponował...! No, szacun ?

@Elle Czasem coś w miarę wyjdzie. Chodziło o przekaz. Intro i outro dla hecy, wykonane przez kogoś innego dla mnie.

1 godzinę temu, jajacek napisał:

Grzesiek, dzięki. Teraz jasne. Wynika że nie można wstawić z dysku Google tylko aplikacji Photos. Tak?

Ale chyba nie do końca bo Łukasz jakoś umieścił moje zdjęcie z dysku.

@jajacek Według mnie i po mojemu to raczej ze zdjęć. Robię to na kompie z poziomu przeglądarki internetowej wybierając zdjęcia z menu google. Pokazuję to w czasie około 01:30  mojego filmu. Użyłeś określenia "aplikacji Photos" bo może używasz tego w innej wersji językowej lub na czymś innym niż komputer np. telefon, tablet itd. lub komputer z innym systemem niż Windows np. iOS od Apple, ewentualnie masz zainstalowaną aplikację od google.

Łukasz raczej nie zrobił tego z "dysku" bo użył takiego określenia (pogrubienie moje)

Dnia 11.11.2018 o 15:58, lukasz.przechodzen napisał:

Jeżeli chodzi o zdjęcia Google, to trzeba kliknąć na zdjęciu prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres grafiki/obrazu"

tylko ze zdjęć google. rowerowy365 udostępnił z dysku google ale nie jako wstawienie zdjęcia tylko jako link do udostępnionych plików https://drive.google.com/drive/folders/1E5mgoQMH0C9yvmE-J9W0u2DW8SXupyVN?ogsrc=32 i wygląda to inaczej niż to co chciał osiągnąć. Z dysku google (google Drive) raczej nie ma możliwości udostępnić bezpośrednio zdjęcia by się wyświetliło tak jak chcemy na forum. Chwilę temu google zakończyło Panoramio a mają coś jeszcze pozmieniać z dyskiem albo zdjęciami czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...