Skocz do zawartości

Enduro Trails, przejazd


rafalkrasa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem nowym kolegą default_wink.png

 

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy wybrałem się w góry na rower, pojechałem na bielskie trasy Enduro Trails. Był to wyjazd typowo rowerowy, pojechałem sam i nigdy wcześniej na coś takiego nie odważyłem. Bałem się, bo dopiero zaczynam, nie wiedziałem czego się spodziewać, nie wiedziałem czy podołam choćby najprostszym trasom, a dotychczas rowerem jeździłem praktycznie wyłącznie po płaskim lesie, ewentualnie krawężnikach przed domem. Przed wyjazdem nie mogłem też znaleźć "oglądalnych" filmów z przejazdu trasami, wszystko telepiące się kamerki i nie byłem w stanie nic wywnioskować. Pierwszego dnia byłem przerażony, ale mam gimbal i kamerkę, drugiego dnia nieco się rozluzowałem i jeździłem już z kamerą. Jest też kilka minut z krótkiej pętli w Świeradowie, do którego wpadłem na 2 godziny przy okazji pracy. Dobrego seansu i mam nadzieję, że zachęci to choć jednego takiego przerażonego jak ja, bo pojechałem tam zupełnie bez umiejętności, bez kondycji i bez pewności, że zjadę...a było cudownie, wkręciłem się maksymalnie!

 

https://www.youtube.com/channel/UC75HFvGnb7h3x5MhaF8iC7g

Odnośnik do komentarza

Po 3 min już wiem że trasa nie dla mnie :)  Zresztą jak większość tras enduro. Na takie trasy dobrze jednak dla bezpieczeństwa mieć ochraniacze i kask enduro albo full face. Co chwilę można przyładować w drzewo. No i fulla z myk-mykiem a nie ht. Widać że za sprawnie to nie szło, nie złapałeś flołu. Jeździłem na podobnej w bike parku Rużomberoku na Słowacji i też nie dla mnie. Wolę zdecydowanie mniej agresywne trasy jak np. W Rychlebach. Ale mam kiepską technikę i refleks. Ktoś dużo młodszy może po paru przejazdach to znacznie łatwiej opanować. Proponuję następnym razem obniżyć siodełko 3 cm i zobaczyć jak się zjeżdża w takiej pozycji.

Trochę słaba jakość filmu. Czym to nagrywane? I jakim rowerem jechałeś?

Odnośnik do komentarza

Akurat RnR i Twister w Bielsku, to traski poziomu family czyli teoretycznie dla wszystkich. Co nie znaczy jednak, że są łatwe i nie dają funu. To jak trudny jest zjazd na tych traskach i jak wielką czerpiesz frajdę z jazdy zależy wyłącznie od prędkości. Im szybciej jedziesz, tym więcej przeszkód skaczesz, a nie przejeżdżasz. Twister jest znacznie łatwiejszy (zero dropów, łagodniejsze spadki na łukach, niższe muldy). RnR to już twister na sterydach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...