Skocz do zawartości

Ocena zużycia kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechane ponad 2300 kilometrów. Dziś przyszedł nowy łańcuch (jeszcze nie montowałem). Niektóre zęby są już dość mocno spiłowane. Patrzeć w kierunku portfela?

 

Druga sprawa - czyszczę łańcuch co kilka wypraw robiąc szejka w benzynie ekstrakcyjnej. Smaruję czarnym Finish Linem, a i tak po kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrach jest sucho. Zmieniać?

 

3773706500_1434997302_thumb.jpg 9732037000_1434997306_thumb.jpg 5913047400_1434997309_thumb.jpg 8464057400_1434997312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej,

Nie wygląda aż tak źle, moja kaseta w mtb wyglądała duuużo gorzej zanim ją wymieniłem razem z łancuchem. Dlaczego chcesz wymieniać przeskakuję łańcuch? Masz przymiar, sprawdź o ile wyciągnął się łańcuch, może jeszcze pojeździj na tym jak nie ma wiekszych dolegliwości i dopiero pomyśl o wymianie kasety i łańcucha. A co do oleju to polecam rohloffa, może samo smarowanie zajmuję więcej czasu bo jest gęsty, ale w moim przypadku wytrzymuje, o wiele więcej, ja jeżdze głównie na szosie, łapie brud, ale wystarczy szmatka i jazda dalej. Z finishem miałem podobnie szumiał po kilkudziesięciu km...A używałem czerwonego i srebrnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej!

Dzięki za odpowiedź. Łańcuch już się mocno rozciągnął (suwmiarka, więc pomiar zdaje się być wiarygodny), tolerancja dochodzi prawie do 1%. Rohloffa sprawdzę. A miałeś może styczność z polecanym gdzieniegdzie Vexolem?

Hej,

Niestety nie, po nieudanej przygodzie z dwoma wersjami Finisha, kupiłem Rohloffa, może nie jest tani, ale jak dla mnie sprawdza sie bardzo dobrze i jest wydajny. Polecam przetestować. A co do łańcucha to faktycznie 1% to już wymiana... Ja osobiście kasetę bym zostawił, ale pewnie bardziej doświadczeni koledzy jeszcze się wypowiedzą:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jak bardzo kaseta jest zjechana! :) Załóż nowy łąńcuch i zobaczy czy nic nie przeskakuje. jeśli jest ok możesz jeżdzić, jeśli ślizga się minimalnie (przy gigantycznej sile włożonej w korbę) zostaw jak jest, po 100km sie dopasuje. Jeśli nie da się jeździć wymieniaj :) W drugim wypadku to na 99% będzie ostatni łańcuch tej kasety. niestety zazwyczaj jak kaseta jest do wymiany na to samo zasługuje blat w korbie którego najczęściej uzywasz. 

Odnośnik do komentarza

Co to jest za kaseta i łańcuch? Po 2300 kilometrach mimo wszystko powinna wyglądać trochę lepiej.

 

Ja od dawna smaruję olejem Shimano PTFE i bardzo go sobie chwalę, bo nie łapie brudu aż tak bardzo. A sam łańcuch powinien być suchy na zewnątrz (co oczywiście jest mało realne) i nasmarowany jedynie w środku.

Odnośnik do komentarza

Z ręką na sercu polecam Shimano PTFE: http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;0112-0;szukaj-shimano+ptfe;0192.htm#crid=28345&pid=7269

 

I nikt mi za to (niestety) nie płaci, że to piszę :)

Też smigam na tym olejku i nie mam żadnych problemów ,przebieg łańcucha około 1900km i stan prawie idealny ;) napęd pracuje cichutko , jedyna wada moim zdaniem niezbyt duża wytrzymałość na ciężkie warunki atmosferyczne

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zamówiłem polecany przez Was specyfik. Przyszedł też łańcuch KMC - porównując go do fabrycznego łańcucha Shimano jest dłuższy o kilka ogniw. Skracać?

 

Zdecydowanie skracać. Jeżeli będziesz miał za długi, albo za krótki łańcuch - to nie wyniknie z tego nic dobrego. Tu znajdziesz metody na obliczenie (oraz wymacanie) czy na pewno długość łańcucha jest odpowiednia: https://roweroweporady.pl/jak-dobrac-dlugosc-lancucha-rowerowego/

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz skuter to możesz mieć za darmo olej do łańcucha. Wystarczy że przy wymianie oleju z przekładni zostawisz sobie ten zużyty i strzykawką z igłą będziesz nanosić na łańcuch. Tego oleju będzie około 150 ml, więc starczy na dość sporo km. Ja zawsze po spuszczeniu że skutera zostawiam w przezroczystej butelce i po kilku dniach zlewam czysty olej bez osadów. Mam więc olej za darmo i dość dobry, bo na szosie po nasmarowaniu starcza na około 250 km. W moim przypadku taki przebieg to jest czas na zmianę łańcucha, gdyż stosuję metodę 3 łańcuchów do 1 kasety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...