Skocz do zawartości

[3000zł] Używany MTB


Rekomendowane odpowiedzi

No, że "pogoda nie zezwala na żadne wyjazdy" to jest spore nadużycie :) Właśnie wróciłem z roboty, oczywiście rowerem, bardzo przyjemnie się jechało. Kwestia tylko odpowiedniego ubioru i oświetlenia.

Podobnie jak Jacek uważam, że lepiej kupić nowy rower.

Odnośnie rozmiaru, to niewykluczone  że zarówno 19 jak i 21 byłby ok, Mniejszy będzie bardziej zwrotny, większy bardziej stabilny.

Ja przy wzroście 174 mam 29era Cube w rozmiarze 17 cali i jest bardzo wygodnie. Ważne żebyś nie miał za wysoko rury górnej, to znaczy jak staniesz obydwoma stopami na ziemi, powinieneś jeszcze mieć chociaż minimalny prześwit, tak żeby nie musieć się wspinać na palce.

Odnośnik do komentarza

Moja ocena Mustang m4:

Rama, chińczyk z niższej środkowej półki z kiepskim lakierem Rometa, tak na pierwszy rzut oka klasa Unibike i Northtec,  trochę poniżej Kross czy Kellys i Cube
Amor Suntour XCR RL, zakładam że w wersji Coil czyli ze sprężyną stalową, bo nie piszą Air. Plasuje się on pomiędzy chamskimi uginaczami Suntoura XCT/XCM a taniochą powietrzną Suntoura XCR Air i Raidon. Chodzi w detalu po 500 ale nie dałbym za niego więcej niż 3 stówy
Nowoczesny, dobry napęd Deore M6000 z pozagrupową korbą pomiędzy Alivio a Deore.
Kiepskie hamulce hydrauliczne klasy Altus warte stówę z groszami
Dziadowskie koła na dziadowskich piastach Tourney
Denne opony drutowe,  jako taka waga.

Rzeczywista wartość?
Rama 500 (w porywach, na Ali Express pewnie za 50-75 USD się taką kupi ale teraz dowalają cło i VAT. Cube chodzi po 120 USD podobnie Merida)
Grupa Deore 800
Amor 300
Hamulce  i tarcze 200
Opony 100
Koła 200
Reszta szpeju 100
Wyszło 2200.

Czyli 800 za logo Romet i gwarancję
Rekomendacja: nie kupować

 

 

Odnośnik do komentarza

Attention SL to bardzo dobry wybór. Czekać mogą ci, którzy używają rowery w rozmiarze XL i XS by tylko takie zostaną na przełomie roku. Kellys Gate 50 2018, najlepszy rower w cenie poniżej 4k na posezonowej wyprzedaży rozszedł się w ciągu miesiąca jak ciepłe bułki. Sam pomogłem kupić ich 8 sztuk różnym użytkownikom. Jak znajdziesz nowy lub mało używany Gate 50/70 w dobrej cenie to nie ma lepszego roweru w tej grupie cenowej. Może warto poszukać po sklepach na zadupiach.

Odnośnik do komentarza

Będzie gitara. Jak zajeździsz zmień hamulce na lepsze. I to w zasadzie na tyle. I dbaj o amora. Rower nie musi być czyszczony po każdej jeździ. Amor tak.
Koła i opony też pozostawiają dużo do życzenia. Ale to w miarę budżetu. Jak będziesz miał okazję zważ je z ciekawości i podaj wynik. Może być z oponami bez szybkozamykaczy. I zważ ile waży sam rower bez kół. Ponieważ jest tu już dużo użytkowników Cube Attention i Attention Sl, warto się zastanowić co ewentualnie wymienić tanim kosztem jak będą na to finanse.

Odnośnik do komentarza

Witam,  

Chciałbym się pochwalić, że również nabyłem Cube w kolorze niebieskim gdyż tylko taki został, ale wydaje mi się ładniejszy w tym odcieniu niż w matowym. Zrobiłem nim pierwsze 60km w ciagu trzech dni i jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że nie zorientowałem się z Kellysem w porę, bo jednak to grupa wyżej i przedewszystkim lepsze hamulce. Jestem ciekaw, kiedy zostały wszystkie sprzedane? Ale myślę, że taka strata, to żadna strata, bo raczej nie znalazłbym go nigdzie w granicy 3 tysięcy, tylko bliżej 3,5.

 

 

Odnośnik do komentarza

Przepraszam zapomniałem dopisać Cube Attention SL, tak jak doradzaliście. Do tego dorzuciłem licznik Sigma 9.16 ATS. Przyznam, że przyjemność z jazdy jest bardzo duża, w drugi dzień na trasie 17km, udało mi się osiągnać średnią prędkość 18km/h z 10minutową przerwą w połowie. Nic szczególnego, ale jak na dwa lata przerwy zawsze to coś! Oczywiśćie na początku pomyslałem o zmianie siodełka bo po pierwszym dniu jeden przeleżałem, oraz o "braku" 3 blatu z przodu, ale wystarczyło że poczytałem co to jest Kadencja i przejechałem kolejne 40km aby zrozumieć, że te obawy były zupełnie niepotrzebne. Nie mogę się doczekać przyszłego sezonu, już planuje gdzie się wybiorę pociagiem wraz z rowerem oczywiście (artykuły o podróży również czytałem) Jedyny mankament, który jak zauważyłem to słabo wyregulowana tylnia przerzutka(biegi wchodzą w miarę płynnie, lecz czasem jest głośny trzask) ale o tym wspomnę przy pierwszym przeglądzie gwarancyjnym. 

 

 

Odnośnik do komentarza

To gratulacje. 

Siodełka nie musisz od razu skreślać. Jak się trochę przyzwyczaisz, to może się okazać, że jest ok. Pomaga też zakup spodenek z wkładką. Ja jak zaczynałem jeździć, też po dłuższej przerwie, to najpierw kupiłem siodełko żelowe, dość miękkie, w sumie nie było złe. Ale jak już zacząłem regularnie jeździć, to lepsze okazało się jednak twardsze, takie jakie jest w moim Cube 29er.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwsza setka już za mną. Siodełko tak jak myślałem, już po drugiej wyprawie zaczęło się sprawdzać. Jedyny mankament, który rzeczywiśćie mi przeszkadza to pedały. Tak jak myślałem, czasem zjeżdza mi noga, gdy gdzieś podskoczę. Myślę, że wymiana na pedały platformowe będzie najlepszą decyzją, tylko jeszcze nie wiem jakie są godne uwagi. Może wy coś polecacie?

Oprócz tego, chciałbym oddać go na przegląd w ramach gwarancji, do regulacji jest: tylnia przerzutka, tylni hamulec bo koło wyhamowywuje oraz coś strzela delikatnie przy korbie z tą samą częstotliwością. Tylko czy w przypadku, gdy rower będzie stał nieużywany (okres zimowy) będzie wymagał ponowej regulacji przed sezonem oprócz smarowania?  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...