Skocz do zawartości

Serwis kółeczek przerzutki.


kafarek96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziś wymieniałem nowy łańcuch i przy okazji sprawdziłem stan kółeczek przerzutki oraz wyczyściłem lekko napęd, wiadomo. Górne kółeczko w zasadzie działało bez zarzutu, dolne tak jakby na 40% no ogólnie średnio. Zatem, przeszedłem do ich czyszczenia panewka kółeczka ma ryski w zasadzie kwalifikuje to ją do wymiany. Aczkolwiek po wyczyszczeniu i nasmarowaniu dolne kółeczko i dziwo zaczęło całkiem całkiem działać, zaś górne które chodziło okej po czyszczeniu i nasmarowaniu chodzi w miarę ale nie tak świetnie jak przed czyszczeniem. Do nasmarowania kółeczek nie użyłem typowego smaru łożyskowego,  tylko smar do łańcucha Rohloff. Skręciłem wydaje mi się w miarę okej, za mocno nie ale za lekko też nie. Dokręciłem, aż wózek zaczynał się podnosić. Miał ktoś coś takiego?

 

Widziałem na allegro kółeczka typowo do Shimano 105 i jakieś inne wycinane na CNC bardzo leciutkie kółeczka na łożyskach maszynowych droższe o około 50/25%. Ktoś zaryzykował i zamontował je zamiast oryginalnych? Słyszałem że lubią pękać.

Odnośnik do komentarza

Kółeczka w MTB wymieniam co jakieś 2 lata. W szosie jeszcze nigdy ale mam Campagnolo i to jest trochę inna jakość niż Shimano. Jak zaczynają wyglądać jak żeby rekina to czas wymienić. Czy warto na droższe? Pod warunkiem że mają dobrą żywotność. Natomiast czy coś dadzą? Nie. Teraz jest szał na wózek Ceramic Speed za ok. 1500 zł z wielkimi kółeczkami z ceramicznymi łożyskami. W testach daje 1,5 wata zysku :) Innymi słowy droga biżuteria rowerowa. Proponuję olać i używać oryginalnych.

Odnośnik do komentarza

Wymiana wózków na ceramiczne mija się z celem, oprócz fajnego looku. Aczkolwiek w taty Treku Speed Concept wymieniliśmy łożyska korby, na ceramic speed i naprawdę się sunie jest spora różnica miedzy maszynowymi. A wiec czeka mnie wymiana na ori, trochę kasy zostanie w kieszeni, wydaje mi się że piach się wdarł przede mna i trochę zarysował powierzchnie ślizgowe. 

Odnośnik do komentarza

Ja montowałem u siebie te chińskie na maszynowych jak z poniższej oferty

https://s.click.aliexpress.com/e/bX56uGaM

 

Po 750km ładnie się trzymały, jutro sprawdzę jak się mają teraz po ok. 1,5k km. Tych znacznie bardziej wycieniowanych bym unikał mogą szybko pękać. Ogólnie nie są drogie, można zamówić jedno więcej i wozić ze sobą wyrazie co.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo to w sumie błachostka a zakres tego jest podobny. Wymieniałem łancuch i długość brałem z przedniego blatu i tylnej duzej kasety aczkolwiek na przekosie (wiem, że tak się nie jeździ... ale) jest prawidłowy naciąg przerzutki? Bo mi się wydaje ze trochę mało. Jak uważacie ? http://fotowrzut.pl/GD0M4GPOZ8/1/1

Odnośnik do komentarza

Ja montowałem u siebie te chińskie na maszynowych jak z poniższej oferty

https://s.click.aliexpress.com/e/bX56uGaM

 

Po 750km ładnie się trzymały, jutro sprawdzę jak się mają teraz po ok. 1,5k km. Tych znacznie bardziej wycieniowanych bym unikał mogą szybko pękać. Ogólnie nie są drogie, można zamówić jedno więcej i wozić ze sobą wyrazie co.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Ciekawa oferta, ale nie mogę ogarnąć ile one faktycznie kosztują?

Obecnie jeżdżę na kółkach tacx, które kupiłem w CR za nieco ponad 40 zł/kpl.

Mają dołączone tulejki w różnych rozmiarach, więc pasują do prawie wszystkich przerzutek. Nie wiem, jak te z ali- ?

W pierwszym komplecie kółek tacx bardzo szybko zatarły mi się łożyska i nie dało się wymienić, bo kółka pękały przy wciskaniu, ale że kupiłem 2 komplety, więc założyłem drugi i przejechałem już na nim gdzieś tak 8 kkm. Ładnie się kręcą, nie widać śladów zużycia ząbków.

Moje kółka mają 10 ząbków. Czy kółka 11T nadają się do przerzutki z krótkim wózkiem? 

Odnośnik do komentarza

Dzieki za wyjasnienia, chociaz nie jestem autorem tematu :)

Tulejki, to te krazki obok kolek na zdjeciach. Widze 1 komplet, a z ulomnego tlumaczenia strony wnioskuje, ze ustawiaja szerokosc wozka na ok. 9mm (dla napedu 11s), i mozna je przykrecic wkretami zarowno 4; 5, jak i 6 mm. Nie wiem, jak to mozliwe?

Ktos mi tlumaczyl, ze ilosc zabkow na kolkach zalezy od ilosci rzedow napedu, ale nie zrozumialem. Pierwsza przerzutke mialem z kolkami 10T i tego sie trzymam. Nie wiem, czy dobrze mysle, ale wydaje mi sie, ze male kolka powoduja mniejsze zapetlenie lancucha, co daje mniejsze opory mechanizmu i wieksza pojemnosc przerzutki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...