Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie.


Rekomendowane odpowiedzi

Siatkówkę oglądam ale dopiero od poziomu meczu z Włochami. Pojecia nie mam czy wygrają bo się bardzo mało interesuję siatką.

MŚ w kolarstwie oczywiście oglądam. Oglądałem wszystkie wyścigi włącznie z juniorkami. Jedzie w elicie mężczyzn taka ilość wszelkich mistrzów że ciężko spotkać taką ilość gdziekolwiek indziej. Sądzę że rozegra się to między Alaphillippe, Valverde i Kwiato. Ale tak naprawdę kandydatów do medali jest ze 20.

 

Jeszcze sądzę że groźni będą Yates, Bardet, Uran. Poels i Lopez.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze o Roglicu zapomniałem. Bardzo silny kandydat. Polka pojechała bardzo dobrze na miarę swoich możliwości. Sądzę że w przyszłości jest szansa, że doczekamy się Mistrzyni Świata w postaci Niewiadomej. Ona ma dopiero 23 lata. Mieszka teraz tam gdzie zawodowcy powinni mieszkać czyli ze swoich chłopakiem Taylorem Phinney, na zmianę u niego w Colorado i w bazie zawodówców w Gironie w Hiszpanii. To jej z pewnością pomoże. Jasińska trafiła do bardzo dobrego Movistaru a Ania Plichta, która wczoraj startowała i z którą miałem przyjemność się razem przejechać, do Trek Segafredo. A te zawodowe grupy męskie funkcjonują na zupełnie innym poziomie niż takie dedykowane kobiece. Wyjdzie to dziewczynom na dobre że podłączyły się pod najlepsze organizacyjnie zespoły.

Odnośnik do komentarza

No i stary lis wszystkich przechytrzył. Z jednej strony dobrze dla kolarstwa, z drugiej nie miałbym nic przeciwko temu żeby wygrał Bardet. Kwiato niestety odcięło. Liczyłem na niego ale to bardziej życzeniowo bo prawdę mówiąc był w tym roku tak eksploatowany że trudno żeby miał siły na wszystko. Po Majce nic nie oczekiwałem bo cały sezon nie miał jakiejś wybitnej nogi. Może w przyszłym. Życzę obu jak najlepiej. Przed nami jeszcze bardzo ważny wyścig, monument, zamykający sezon Giro Il Lombardia za 2 tygodnie. Piękne to był mistrzostwa w Innsbrucku. Kolejne:
2019 Yorkshire, UK
2020 Vaud i Valais, Szwajcaria
2021 Flandria, Belgia
Świetnie że mistrzostwa powróciły z arabskiej pustyni z zerem kibiców, co było idiotycznym pomysłem, do kolebki kolarstwa czyli zachodniej Europy.

Odnośnik do komentarza

Ależ cierpieli na tym ostatnim podjeździe. Dawno nie widziałem żeby czołówka jechała ukosami.

Ciekawe ile watów tam wykręcili.

 

Tom Dumoulin całkiem mi zaimponował w tym samotnym pościgu za czołową trójką, szkoda że nie starczyło sił na finisz.

Kwiatek rzeczywiście zajechany chyba sezonem, no ale za MŚ tyle nie płacą więc w zasadzie go rozumiem.

 

Generalnie sezon się kończy, fajnie było kibicować w wielkich Tourach, MŚ :)

Odnośnik do komentarza

Ja to mówią w kolarskim żargonie Doumoulin tropił węża :) Tak sądziłem że jak nawet ich dojdzie to będzie za bardzo wyjechany żeby finiszować.

Ocenę Kwiato że słabo płacą za MŚ uważam za niesprawiedliwą. Od pewnego poziomu nie chodzi o pieniądze. I sądzę że tak jest w przypadku Kwiato. Mówi się że zarabia on ponad 2 mln Euro rocznie w Sky. Więc finanse nie są tu motywacją. Poza tym medal MŚ zwiększa wartość marketingową kolarza, więc zawsze warto o niego walczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...