Skocz do zawartości

rower crossowy dla dziewczyny do 2000 - dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Jestem gotowa zamówic rower, lecz , jak większość bab, nie znam się kompletnie i chciałabym uniknąć wtopy.

Poniższe modele wybrałam kierując się oczywiście aspektem wizualnym, podobają mi się wszystkie, ale może któryś z nich 

jest lepszy?

Przeznaczenie- jazda po mieście oraz turystycznie, żadne wyboje z wystającymi kłami kamieni itp :) Budżet do 2000zł.

 

CUBE ACCESS  https://bikepark24.pl/rower-damski-gorski-mtb-cube-access-ws-exc-hazypurplenberry-2018.html

 

kolejny CUBE https://www.sawera-bike.pl/rowery-gorskie-29-damskie/1548-cube-access-wls-rozowy-29-2017.html

 

rozważam jeszcze KROSS EVADO lub MERIDA crossway 5v ,20D, choć estetycznie są już nie tak zachwycające.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli zamierzasz jeździć po mieście i po jakiś lekkich ścieżkach, to po co Ci rower MTB?

Amor, hamulce tarczowe, to wszystko robi masę i wymaga więcej dbałości (kosztów serwisowania).

Terenowe opony zwiększają opory toczenia na asfalcie i hałasują.

Klasyczne rowery miejskie też mają b. ładne kolory :)

Może ktoś z forumowiczów, którzy lepiej znają się na cross/treking - lepiej Ci doradzi. Z tego co ja widzę - ten z pierwszego linka ma osprzęt do przyjęcia... ale pod warunkiem, że kosztował by mniej niż tysiaka. 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że koledzy i koleżanki śpią :) , a mają na pewno większą wiedzę na ten temat.

Z tego, co widzę - Kross evado występuje w różnych wersjach. Niektóre - są naprawdę badziewne.

Trudno mi wskazać jakiś konkretny model, bo to nie moja branża. Takie ogólne wskazówki:

- nie bierz wolnobiegu (napęd 7-rzędowy)

- jeśli nie jeździsz po górach i w trudnym terenie - niepotrzebne Ci są hamulce tarczowe i amor. Ale to może być trudno pogodzić, bo te które mają sztywne widły i V-brake - mają też zwykle badziewny osprzęt.

- szerokim łukiem omijaj rowery z osprzętem Shimano Tourney. Acera i Altus - też niewysoka półka. Optymalnie, za rozsądne pieniądze - powinien mieć Alivio lub Deore.

- piasty - najlepiej na maszynowych łożyskach (nie Shimano, ani Joytech). 

- zwracaj uwagę na masę. 14 kg to już sporo, ale te - z amorem - gdzieś tyle będą ważyć. Dlatego dobrze by było poszukać czegoś ze sztywnymi widłami.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...