Skocz do zawartości

Siodełka rowerowe Specialized


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych państwa :)  miał do czynienia z siodłami speca? Zastanawiam się nad wypróbowaniem w szosie modeli

Avatar https://www.specialized.com/pl/pl/avatar-expert/p/117466?color=210452-117466 

lub Power https://sprint-rowery.pl/siodelko-rowerowe-specialized-power-comp?utm_product_id=5669&gclid=CjwKCAjw54fdBRBbEiwAW28S9iJZH7IVY0rGxa8Iq5Bp1S6ThpxlvuPILym9WU6swDS_NlfH8In5ixoClWIQAvD_BwE

 

Dajcie znać jeśli któregoś żeście używali.

Odnośnik do komentarza

Zauważ że wszystkie siodełka mają podany padding level czyli poziom grubości wyściółki
0/1 - deska dla kolarza wyczynowego

2 - bardzo mały poziom wyściółki, ci z chudym tyłkiem dadzą radę

3. duży poziom żelu/wyściółki do komfortowej jazdy

 

Mamy w domu Toupe i Phenom. To są dechy i zajęło mojemu młodemu sporo czasu zanim zdecydował się na nich jeździć

Jeśli chodzi o mnie to oprócz Rival, czasem jeżdżę na Henge Comp. Padding Level 3. I to też mogę polecić. To nie jest kanapa jak Rival ale da się żyć. Power Comp, mimo znikomej wyściółki 2, dzięki specyficznej budowie jest podobne w komforcie. Mam Spec Targa i nie było mi z nim po drodze. Niski model Henge też nie. Leżą gdzieś u mnie. Chociaż jakąś wyściółkę miały. Może kwestia indywidualna.

Długo jeżdziłem swego czasu na klasycznym skórzanym Selle Italia Max Flite Gel czy jakoś tak, bez dziury. Rzekomo miało się ułożyć do tyłka ale ni cholery. Dla mnie za twarde. Ale bardzo wielu amatorów starszej daty na nim jeździ. Latami leżało u mnie Selle Italia NT1. Dla mnie za twarde, a młody wziął i jest nim zachwycony. ale to chyba siodło do triathlonu z szerokim nosem mega duża ilością żelu na nosie. Używa go teraz tylko do czasówek. Do wspólnego Toupe.

Odnośnik do komentarza

Ja mam phenoma, prawdopodobnie Expert. Miękkie nie jest ale na pewno nie jest to deska.  Specialized określa je na poziomie twardości 2.

Siodełka z dobrą amortyzacją. Zresztą jest ich kilka rodzajów.

Deskę to miałem Fizik Nisenne.

 

Fizik sponsoruje Sky. I Froome na Giro na etap po szutrach właśnie zmienił jakaś deskę Fizik, nie wiem czy nie właśnie Nisenne albo Antares na Power Speca z zamalowanym logo. Ale ludziska wykukali :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...