Skocz do zawartości

Problem z przednią przerzutką


Jakub33

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież to jest naturalne, że linka na najmniejszej tarczy ma być luźna. Tak na logikę, to jak sobie to inaczej wyobrażasz?

Pozycję na najmniejszej tarczy reguluje się za pomocą śrubki L tak, by wózek był na środku, a łańcuch nie ocierał na kilku najniższych biegach z tyłu. Naciąg linki ma być natomiast taki, aby wózek wchodził swobodnie na największą tarczę, znajdował się na jej środku, nie ocierał o łańcuch na najwyższych biegach z tyłu oraz tak, by łańcuch nie spadał na zewnątrz (możliwa jest drobna korekta za pomocą śrubki H).

Jeśli nie pomaga ten film, znajdź inny poradnik, który będzie dla Ciebie bardziej zrozumiały.

Odnośnik do komentarza

To akurat rzadko mi pomagało. Robię tak, ale profilaktycznie, np. po powrocie z mokrej trasy. Jeśli linka się zacina - lepiej ją odpiąć od przerzutki (ja mam łatwiej, bo tylko luzuję obejmę manetek na ramie), wysunąć cały odcinek, który normalnie znajduje się w pancerzu, ocenić stan. Jeśli jako-tako wygląda - nasmarować towotem, wsunąć z powrotem w pancerz, sprawdzić, czy chodzi lekko i płynnie. Jeśli tak, to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Zazwyczaj przerzutki niższej klasy mają słabe sprężyny, które z czasem mogą stać się jeszcze słabsze. U mnie np. tylna przerzutka Tourney na większe koronki wciąga dobrze, ale jak zrzucam na mniejszą - ustawia się dopiero od wstrząsów, np. jak wjadę w dziurę. 

Odnośnik do komentarza

Odkrec linke od przerzutki.

Srubami H i L wyreguluj tak, zeby puszczona swobodnie byla centralnie nad mlynkiem, a naciagnieta do oporu (palcem) - nad blatem.

Wkrec nakretke przy manetce do oporu i wykrec 2 obroty.

Pusc swobodnie przerzutke, delikatnie naciagnij linke (zeby nie zwisala) i przykrec.

Reguluj nakretka przy manetce: jak nie wrzuca na wieksza tarcze - naciagaj, jak nie zrzuca na mniejsza - popuszczaj.

Jak lancuch spada przy wrzucaniu na skrajne tarcze - wkrecaj odpowiednio sruby H i L.

Jak ociera o przerzutke na skrajnych biegach - wykrecaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...