Skocz do zawartości

Uszkodzony pedał? pomoc w diagnozie


iksu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z lewym pedałem, ponieważ jak naciskam na niego to wydaje taki głośny dźwięk 

, nie znam się kompletnie na rowerach a nie mam tymczasowo pieniędzy nawet na diagnostyke w serwisie, czy to jest już kompletnie do wymiany czy da się to jakoś wyratować? Nie przewróciłem się na nim ani nie miałem większego wypadku, po prostu z dnia na dzień zaczął wydawać taki dźwięk...
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za pedaly i jakiej klasy.

Zazwyczaj na koncu osi jest kapsel. Po zdjeciu odkreca sie kontre kluczem nasadowym, wyjmuje podkladke, odkreca konusa. I juz jest rozebrany. Nasmarowac, wymienic kulki, jesli sa kwadratowe.

W tanszych pedalach nie oplaca sie tego robic. Przechylic rower, wpuscic kilka kropel gestego oleju w szczeline od strony korby, a jak nie pomoze - wymienic.

A pewny jestes, ze odglos wydaje pedal, a nie suport?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za pedaly i jakiej klasy.

Zazwyczaj na koncu osi jest kapsel. Po zdjeciu odkreca sie kontre kluczem nasadowym, wyjmuje podkladke, odkreca konusa. I juz jest rozebrany. Nasmarowac, wymienic kulki, jesli sa kwadratowe.

W tanszych pedalach nie oplaca sie tego robic. Przechylic rower, wpuscic kilka kropel gestego oleju w szczeline od strony korby, a jak nie pomoze - wymienic.

A pewny jestes, ze odglos wydaje pedal, a nie suport?

Ale jeśli to byłby suport to nie wydawałby takiego dźwieku przy nacisku obu pedałów? U mnie tak strzela tylko przy nacisku lewego pedału

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...