Skocz do zawartości

MTB do 4000


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś chore rozwiązanie. Wsadzili jakieś stare amory z wyprzedaży z przodu. Koń by się uśmiał. Gdyby nie to , to bardzo dobry rower. Niestety sprzedając amor i kupując co trzeba poniesie się dużą róznicę. Sądzę że ok. 700 zł.

Jeszcze do sprawdzenia czy rama z poszerzaną główką czy nie, bo nie pamiętam. W Cube zdarzają się jeszcze bez.

 

Tu poczytajcie:

https://roweroweporady.pl/f/topic/4126-mtb-ht-na-maratony-do-4000zl/?hl=%2Bcube+%2Bkellys+%2Bsztywn%C4%85&do=findComment&comment=34273

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich.

Podłącze się pod temat, szukam roweru jak w temacie. Czytając ten wątek widzę, że wskazujecie modele Kellys Gate 50 i wyższe bądź Cube Attention.

Ja upatrzyłem sobie jeszcze Focus Black Forest 29R. Zaznaczę, że kompletnie się nie znam, ostatni rower kupiłem 18 lat temu (Merida bez amortyzacji na Deore LX) i moje zainteresowanie i wiedza się na tym skończyły). Jak się ma wskazany przeze mnie Focus do modeli Cube i Kelly's?

Mam 170 cm wzrostu i jak widzę rozmiary ram są przeróżne. Czym się kierować?

 
Odnośnik do komentarza

 

Ten Focus nie powala. Amor RS 30 Gold jest dobry technicznie ale na węższych, delikatniejszych goleniach niż RS Recon i bez sztywnej osi. Raczej pod niezbyt ciężką osobę. Rama starszej generacji geometrycznej jeśli się nie mylę bez sztywnej osi, bardzo kiepskie hamulce i Deore. Nie wiem za ile idzie teraz dostać Cube Attention SL bo on jest bezpośrednią alternatywą. Kellys Gate 50 jest znacznie lepszy od nich obu. Nie dałbym więcej niż 3k za tego Focusa.

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku na wyprzedaży Attention był po ok. 2800 a Attention SL 3000-3200. Możesz spróbować poszukać 2017 bo niewiele się różniły. Chyba tylko korbą, tak jak ktoś napisał. Może ktoś jeszcze ma. A Kellys Gate 30 w zeszłym roku był na RockShoxie i kosztował równo 3k. Namawiałem koleżankę ale strasznie kręciła nosem. Stanęło na tym że kupiła od innej naszej kumpeli mocno wyeksploatowanego karbona Krossa na kołach 26 cali  na Rebie, heblach XT i osprzęcie SRAM XO. Trochę musiała w niego włożyć ael jej zależało na wadze. Rower waży 10kg. No i jest niskiego wzrostu, ma 162 i jest zadowolona.

 

Natomiast wczoraj widziałem że ktoś sprzedaje za 9k Treka Procaliber w karbonie, który waży równie 12kg z pedałami. Więc taki Kellys czy Attention ważące trochę ponad 13kg nie wyglądają na tym tle źle. Jeśli ktoś chce jeździć żwawo lub sie pościgać w maratonie to powinien albo zmienić opony na lżejsze i przejść na bezdętki albo zainwestować w przyzwoite koła. Cała reszta w tych rowerach ma ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem jeszcze Kellys gate 50 w moim rozmiarze za 3700 tylko sklep pisze, że jest na ROCK SHOX Recon RL (29), gdzie na stronie producenta wskazują, że ten model ma ROCK SHOX Recon Gold TK.

Nie wiem czy były różne wersje, czy błąd na stronie czy też sklep coś zmieniał w rowerze?

Duża jest różnica w tych modelach amortyzatorów? Ja pewnie nie zauważę żadnej bo dotychczas jeździłem bez tego wynalazku, bądź na atrapie amortyzatora w rowerze małżonki  ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...