Skocz do zawartości

Porada w wyborze roweru do 2600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze zmienic swojego Cuba 26 na cos lepszego. mam 178cm wzrostu. Dlugosc nogi 80 cm. Zastanawiam sie na trzema opcjami:

 

1. https://allegro.pl/cube-analog-18-grey-sezonowa-obnizka-15-i7236671734.html?fromVariant=7236680927

 

2. https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-4-0

 

3. https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,707,710,14527,2017.html

 

Nie wiem czy rama 19 i kola 29 nie beda za duze dla mnie :/ Najczesciej jezdze po lasach i gorkach.

 

Pomóżcie prosze cos dobrac

 

Odnośnik do komentarza

Analog bo RockShox. Żadnych Suntourów. Romet to na 99% i tak niedostępny. Cube ma krótsze ramy więc 19 cali pewnie będzie dobry. Ze 2-3 osoby mają tu na forum Analoga. Dopiero co kupił go chyba MichalG więc możesz podpytać. Oczko wyższy jest Attention. Może warto spojrzeć czy ktoś nie ma wyprzedażowego 2016 lub 2017. Rocznik nie ma znaczenia. Ma 10-biegowe Deore, które lepiej się sprawuje w terenie. Koła tylko 29, na inne nie zwracaj uwagi.

Odnośnik do komentarza

Ja przy 174 wzrostu, noga 77, mam Cuba Ltd Pro 29 er w rozmiarze 17 cali, dla mnie jest idealnie. Tak że jak dla ciebie, to faktycznie 18 może być w sam raz. Możesz ewentualnie przymierzyć się jeszcze do 17 cali.

Jeżeli nie będziesz przy skrętach zahaczał kolanami o łokcie i pozycja nie będzie niewygodna, to może być to lepsza opcja niż 19 cali. Albo inna marka.

Odnośnik do komentarza

Ja przy 174 wzrostu, noga 77, mam Cuba Ltd Pro 29 er w rozmiarze 17 cali, dla mnie jest idealnie. Tak że jak dla ciebie, to faktycznie 18 może być w sam raz. Możesz ewentualnie przymierzyć się jeszcze do 17 cali.

Jeżeli nie będziesz przy skrętach zahaczał kolanami o łokcie i pozycja nie będzie niewygodna, to może być to lepsza opcja niż 19 cali. Albo inna marka.

Inna marka ... No wlasnie kto robi 18' na 29 kolach?

Odnośnik do komentarza

18,5 robi Trek.

Wzrost między ok. 175-178 to jest graniczna wartość pomiędzy 17 i 19 cali. Zależy od geometrii. Ja mam 175/84. Preferuję 17,5 cala. Ale jeździłem też na 19 cali i było ok, z tym że niektóre ramy były trochę za wysokie i miałem stojąc klejnoty na ramie. Mój syn 180/90 ścigał się zarówno na 17,5 cala, jak i na 19. Ale jednak woli 19. Ja u siebie mam dosyć wyciągniętą pozycję bo mam mostek 100 mm i 55 cm od końca siodełka do kierownicy. To jest pozycja do agresywnej jazdy i służąca dociążaniu przedniego koła na podjazdach.

Odnośnik do komentarza

A jedna rzecz mnie zastanawia dlaczego Tomet Mustang 1 jest mało polecanym rowerem?

Z uwagi na słabej jakości ramy ;)

 

To ciekawe jak subiektywne odczucia są u różnych osób - ja przy 178 kupiłem Cube'a 19, a w zasadzie mam wrażenie, że mógłby być odrobinę wyższy. Chociaż zapewne 21 byłoby już za duże Z drugiej strony w przypadku Scotta Accenta 17 była idealna, a 19 za wielka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...