Skocz do zawartości

Rower crossowy do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Krossa odpuść, mają słabej jakości ramy. Osobiście celowałbym w tego Cube'a - sam go chciałem kupić, ale zdecydowałem się jednak na MTB 29ER (zasadniczo też Cube ? ) którego dzisiaj odebrałem i osobiście po 8 latach ujeżdżania roweru crossowego - uważam, że 29ER to dużo lepszy wybór.

 

A jak zmienisz zdanie to polecam https://ceneo.pl/56216017

Odnośnik do komentarza

 - plus dla Cube

 - plus dla 29er, lepszy zakres przełożeń (szczególnie do jazdy pod górę i w terenie), możliwość założenia szerszych opon, ogólnie większa uniwersalność.

Chyba że ma być używany głównie na asfalcie, to wybrałbym raczej sztywny widelec, jak będzie sporo terenu, to lepszy 29er, jeżeli ma być podobna cena.

Odnośnik do komentarza

Jako wieloletni użytkownik crossów/trekkingów na których przejechałem ze 100 tysięcy km, też namawiam na mtb 29 cali. Chyba że Twoje zastosowanie obejmuje głownie asfalt, miasto i jazdy z bagażnikiem i ewentualnie sakwami po asfaltach, to wtedy cross może być lepszym wyborem ze względu na napęd zbliżony do szosowego i otwory montażowe pod bagażnik. Kiedyś popełniłem tu taki wpis, który polecam przeczytać:
https://roweroweporady.pl/f/topic/1305-cross-vs-mtb/

W międzyczasie moje doświadczenia z mtb skłaniają mnie ku opinii że jest on dużo bardziej uniwersalny i dużo bardziej komfortowy od crossa.
 

Odnośnik do komentarza

Ja teraz widzę jak błądziłem uważając, że to cross jest uniwersalny. Dopóki jedziesz po gładkim asfalcie jest Ok, ale wszędzie tam gdzue asfalt będzie dziurawy, czy jakieś chodniki - 29er będzie szybszy. Chociaż tego Cube Naturę bym sprawdził z ciekawości :)

 

Osobiście testowałem jeszcze Goanta Talons i Scotta Aspecta? Ale w podobnej konfiguracji różnica 1k pln

 

Co do marki - sklep w którym kupiłem Cube miał tez Kross’a, ale z uwagi na awaryjność zrezygnowali z prowadzenia tej marki. Jakościowo porównywali go do Rometa.

Odnośnik do komentarza

Marka na tym poziomie ma mniejsze znaczenie. To są wszystko rowery budżetowe dal tych producentów. Jest sens tylko porównywać komponenty i warunki gwarancyjne. Zgadzam się że Kross, Romet i Unibike to podobny poziom. Ale najtańsze produkty  Cube, Giant czy Scott nie są dużo lepsze.
Wszędzie gdzie pojawia się teren, mtb będzie zwykle lepszy. Natomiast warto poczytać o kosztach utrzymania. Dlatego namawiałem MichalG na rower z dobrym amorem olejowo-sprężynowym. No i na crossie nie polecam udawać się na jakieś kultowe, leśne singletracki mtb a rowerem mtb można. Więc mamy rower mający więcej zastosowań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...