Skocz do zawartości

Przerzutka Shimano SLX 10s i manetka Sram X4?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że musiałem wymienić swoja tylną przerzutkę, bez namysłu kupiłem 10 rzędowego SLX. Przeczytałem gdzieś że wystarczy zmienić manetkę na 8rz żeby wszystko funkcjonowało. Bardzo się zdziwiłem kiedy jednak tak nie było. Dopiero wtedy doczytałem, że takie rozwiązanie nie działa w technologii Dyna-Sys. Stwierdziłem że wydałem te kilkadziesiąt złotych na manetkę w błoto. Ostatnio jednak dowiedziałem się, że do przerzutek Shimano 10rz, pasują manetki Srama, gdyż jest tylko niewielka różnica w systemie ciągnięcia linki. Z powodu droższego utrzymania napędu 10rz od 8rz, moje pytanie brzmi czy da się połączyć przerzutkę Shimano SLX 10s Dyna-Sys z manetką Sram X4, tak żeby to normalnie działało?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze uściślę. Tylne przerzutki Shimano (poza właśnie górskimi Dyna-Sys) ciągną linkę w stosunku 2:1, a SRAM działa w stosunku 1:1. Tak więc takie zestawienie z tyłu zazwyczaj nie zadziała.

 

Ale... W nowych, górskich przerzutkach Shimano, z oznaczeniem Dyna-Sys, linka jest ciągnięta w stosunku 1:1 i powinna działać z większością (choć nie wszystkimi) manetek SRAM.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...