Skocz do zawartości

Rower elektryczny dla osoby ważącej około 130 kg...


Rekomendowane odpowiedzi

No przecież to dlatego, że nie miał tego roweru ? Tak serio, nie będę się tu silić na mądrości. Miałam tylko jednego kolegę o takiej wadze, ale jego podejście do niej jest niecytowalne (choć bez inwektyw), podobnie jak kilku innych osób z nadwagą, które w większości mają tonę kompleksów, jednak na każdym kroku (niepytane i nie prowokowane - chyba że byciem szczuplejszym) czują wewnętrzną potrzebę dowodzenia mi, że są szczęśliwe i całkowicie pogodzone ze swoją wagą, bo XXL też może być piękne, a ja mam spaczoną wizję świata przez media i internet. Nic im nie mówię, bo nie widzę sensu. Współczuję wieloaspektowo w milczeniu... Bo u mnie jedynie pogranicze nadwagi i normalności zaczyna już rodzić niezgodę i motywację do tego, aby coś robić. Szczególnie, że ta różnica między okresami, gdy się ruszam i gdy tego nie robię, jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza

Kochani, MCNEO chce kupić elektryczny rower, a nie skuter, dajcie spokój. Skutery są spoko, ale nie wstawicie go do mieszkania, czy nie pojedziecie nim po drodze rowerowej (przynajmniej w Polsce).

Jeżeli chodzi o wybór, to nadal najlepiej wypada moim zdaniem Winora, jeżeli tylko stylistyka ramy Ci się podoba, a pewnie tak jest, bo inaczej byś go tutaj nie wrzucał ?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, lukasz.przechodzen napisał:

Kochani, MCNEO chce kupić elektryczny rower, a nie skuter, dajcie spokój. Skutery są spoko, ale nie wstawicie go do mieszkania, czy nie pojedziecie nim po drodze rowerowej (przynajmniej w Polsce).

Jeżeli chodzi o wybór, to nadal najlepiej wypada moim zdaniem Winora, jeżeli tylko stylistyka ramy Ci się podoba, a pewnie tak jest, bo inaczej byś go tutaj nie wrzucał ?

Tyle, że Winora to limit 150 kg, a Herkules 180 kg. 

Czy Winora da rade czasem na przeciążeniach ponad 150 kg ?

Odnośnik do komentarza

OK. Pozostały mi trzy modele do wyboru:

1. HERCULES - do 180 kg.

Ładnie te kilogramy wyglądają, tylko dlaczego przy takim obciążeniu producent daje opony tylko 1,75 /cala ??? (według porad Łukasza powinny być opony ponad 2 cale lub nawet grubsze...)

2. WINORA Yakun Tour - 150 kg.

Ładny rower, polecany min. przez "lukasz.przechodzen", ale tylko 150 kg sugerowane przez producenta, jak go przeciążę o 20 lub 25 kg czasami czy rower wytrzyma ???

3. Husqvarna GT2 - 130kg.

Naładniejszy, ale tylko 130 kg wg. producenta i nie ma w zestawie pedałów, jakie pedały bym musiał dokupić ???

Odnośnik do komentarza

1. Jak dobrze napompujesz to nic się nie stanie z oponami. 

2. Bagażnik mocowany jest jedynie na dole, nie ma żadnych mocowań stabilizujących - ja bym mu nie zaufał. Choć ładowność 150kg wystarczy dla Ciebie i zakupów.

3. Jeśli ważysz tyle co dop. ładowność  roweru, to zakupów raczej nie weźmiesz.

4 Ten zalinkowany wcześniej Unibike z paskiem wygląda ciekawie. Ludzie boją się takiego rozwiązania ale ponoć jest całkiem trwałe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...