Skocz do zawartości

Jak dobrać koło tylne do roweru?


Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest kupno koła tylnego do roweru, ponieważ nie wiem,  czym mam się kierować przy jego wyborze.

Kupiłam rower używany, który w oryginale był wyposażony w kasetę 7-rzędową. Niestety dopiero w domu zostało zauważone, że tylne koło jest wyposażone w 6 rzędowy wolnobieg. Niestety musztarda po obiedzie, bo widzieliśmy co bierzemy...

Chcemy więc wymienić koło we własnym zakresie (niestety w obecnym przy jeździe jest charakterystyczne stukanie), które byłoby jakościowo dobre i było w korzystnej cenie (max 150 zł). Opona jest w dobrym stanie, więc chodzi o zestaw: koło (z tym wszystkim w środku) plus kaseta 7-rzędowa. Jak dowiadywaliśmy się w sklepie rowerowym to polecali nam w tej cenie koło z łożyskami kulkowymi, bo podobno w tym przedziale cenowym łożyska mechaniczne nie są najlepszej jakości.

Proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza

Moim problemem jest kupno koła tylnego do roweru, ponieważ nie wiem,  czym mam się kierować przy jego wyborze.

Kupiłam rower używany, który w oryginale był wyposażony w kasetę 7-rzędową. Niestety dopiero w domu zostało zauważone, że tylne koło jest wyposażone w 6 rzędowy wolnobieg. Niestety musztarda po obiedzie, bo widzieliśmy co bierzemy...

Chcemy więc wymienić koło we własnym zakresie (niestety w obecnym przy jeździe jest charakterystyczne stukanie), które byłoby jakościowo dobre i było w korzystnej cenie (max 150 zł). Opona jest w dobrym stanie, więc chodzi o zestaw: koło (z tym wszystkim w środku) plus kaseta 7-rzędowa. Jak dowiadywaliśmy się w sklepie rowerowym to polecali nam w tej cenie koło z łożyskami kulkowymi, bo podobno w tym przedziale cenowym łożyska mechaniczne nie są najlepszej jakości.

Proszę o radę :)

Ja zakupiłem komplet kółek takich :

http://allegro.pl/kolo-tyl-26-stars-shimano-m70-kaseta-8s-11-32-cz-i5136587073.html  z tym że na piastach Joytech na łożyskach maszynowych ,komplet (2koła) z nowym wolnobiegiem 8 rzędowym wyniósł w okolicach 160 zł. Córa przejechała na nich już około 2 tys km . i niema najmniejszych problemów , a opory w czasie jazdy (w porównaniu do starych kółek na łożyskach wiankowych) dużo mniejsze , bardzo odczuwalna różnica :)

Odnośnik do komentarza

Zerknij na np. takie koło: http://www.ceneo.pl/33872813#crid=28345&pid=7269złożone z przyzwoitych części i w niezłej cenie. Oczywiście to nie jest koło do tyrania przez dziesiątki lat, ale do normalnej jazdy spokojnie wystarczy. Odnośnie kwestii kulki czy maszyny, to jest to dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy, bo są zwolennicy obu rozwiązań :) W każdym razie ja bym się kulek nie bał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...