Skocz do zawartości

jaką tylnią piastę ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

na wstępie chciałem zaznaczyć ,że zacząłem mój pierwszy projekt tj.składam rower wiec muszę się posiłkować forum na które liczę ,że uzyskam odpowiedź na nurtujące pytania .

 

Problem z jakim zaczynam się borykać to dobór odpowiedniej piasty do tylnego koła .

Moim założeniem jest zainstalowanie(, osprzęt grupy shimano deore, 2x10)

Wszystko wydaje się banalnie proste ,ale wymiar na piastę który posiada moja rama to zaledwie 130mm/10mm

wiec rozumie ,że piasta powinna właśnie o takich wymiarach zainstalowana zostać .

Pytanie jest następujące :

Jaka piasta podejdzie pod moją ramę(prosze o nazwę i model) i czy bedzie kompatybilna z zestawem deore oraz jakie znaczenie ma ilość otworów na szprychy ?

 

Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszam do wypowiedzi w tym temacie .

a jeśli brakuje jakiś istotnych danych ,po prostu pytaj.

a może masz jakąś ciekawą dla mnie alternatywę ?

pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój post oraz oczywiście założycieli serwisu .

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak piszą NoOnes i Jacek, 130mm to szosa, mtb to 135mm, chociaż Elle chyba pisała, że w jej szosie ewenementem była tylna 135mm ;).

Jeżdżę fitnessem na szosowych obręczach po 28 szprych w kole, zaplot na 2 czy tam 3 krzyże(nie wiem, nie znam się), przy 70kg wagi daje radę, jednak do ostrzejszego mtb wolałbym chyba 32 szprychy dla pewności...no i liczy się jeszcze czy te szprychy są pancerne, czy wycieniowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...