Skocz do zawartości
lukady

Zagraniczne sklepy z częściami

Polecane posty

Witam chciałbym się dowiedzieć czy korzystacie z zagranicznych sklepów z częściami do waszych rowerów, czy mogli byście mi polecić jakieś, 

Takich sklepów jest dużo, pytanie czy musi być akurat zagraniczny sklep online a nie polski i dlaczego? Napisz coś więcej co planujesz zakupić i może wtedy doradzimy, pomożemy.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dla przykładu www.chainreactioncycles.com ma doskonałe obniżki cen. Rabat w wysokości 50% nie jest tam żadną sensacją. Co ciekawe nie dotyczy - jak w większości polskich sklepów - pierdół w rodzaju dętki, ale drogich i atrakcyjnych części. Przykład? W Polsce w życiu nie widziałem 50% obniżki na RS Pike, a tam to normalne.

Jasne, tylko mimo wszystko zależy, czego dokładnie szukasz i na kiedy (na już czy po prostu, jak się trafi okazja, to sobie kupię). Dla przykładu gdy szukałam w maju kół, we wszystkich wymianionych przez Was wielokrotnie sklepach były one wprawdzie w promocji, tyle że i tak droższe niż w jednym polskim sklepie bez promocji.

Do tego dochodzi kwestia, aby dobrze wiedzieć, czego się chce (mam tu na myśli zwroty i wymiany), no i też warto sprawdzić warunki gwarancji. Nie mówię tym samym: nie. Chodzi mi o to samo, co z Aliexpressem - aby nie skupiać się wyłącznie na pozytywach, udając, że nie ma przeciwwagi.

Pewnie kupują ze 100 takich Pike'ów. a nasz sklep maks 3. Więc inna cena zakupu i inny poziom rabatu przy sprzedaży. Dlatego oba moje karbonowe framesty szosowe są kupione w Austrii. Jeden za 900 euro, drugi za 800. W Polsce nigdy nie były tańsze niz 6k PLN.

Pewnie kupują ze 100 takich Pike'ów. a nasz sklep maks 3. Więc inna cena zakupu i inny poziom rabatu przy sprzedaży. Dlatego oba moje karbonowe framesty szosowe są kupione w Austrii. Jeden za 900 euro, drugi za 800. W Polsce nigdy nie były tańsze niz 6k PLN.

Dokładnie. Różnica w cenie - przynajmniej w częściach, które ja kupuję - jest znaczna i na korzyść zagranicznych sklepów. Ot, ostatnio kupiłem mostek nukeproof za połowę ceny. Nie ma również problemu z realizacją gwarancji i serwisem. W tym roku kumpel kupił Mattocka Pro2, który padł mu już dwa razy. Niemiecki sklep nie robi żadnych problemów z serwisowaniem czy naprawą gwarancyjną. Swój rower również kupiłem od niemca. Dlaczego? Bo na starcie był tańszy o 1,5K PLN niż w Polsce.

Bardzo dużo rzeczy kupiłem w zagranicznych sklepach, w tym jeden karbonowy rower i wszystkie ubrania. Oczywiście każdy zakup porównuję z ofertą naszych, Polskich dostawców i rzadko ale zdarzyło mi się coś drobnego kupić.

Im coś jest droższe tym bardziej opłaca się kupić "na zachodzie". Porównując ceny najtaniej jest jednak w USA, ale tam nie próbowałem jeszcze robić zakupów.

A ja mam duże zaufanie do sklepów internetowych w Polsce i to dotyczy zarówno odzieży na rower jak i części czy akcesoriów. Nigdy nie miałem żadnego problemu z przesyłką i zawsze można natrafić na niższe ceny. Za granicą nie zdarzyło mi się jeszcze zamawiać.

Raczej mi się to nie zdarza, ponieważ zdecydowaną większość potrzebnych części znajdziesz w sklepach internetowych w PL lub w stacjonarnych, wystarczy tylko dobrze poszukać. Teraz przed świętami spotkasz szereg ciekawych rabatów i promocji.