Skocz do zawartości

Zagraniczne sklepy z częściami


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dla przykładu www.chainreactioncycles.com ma doskonałe obniżki cen. Rabat w wysokości 50% nie jest tam żadną sensacją. Co ciekawe nie dotyczy - jak w większości polskich sklepów - pierdół w rodzaju dętki, ale drogich i atrakcyjnych części. Przykład? W Polsce w życiu nie widziałem 50% obniżki na RS Pike, a tam to normalne.

Odnośnik do komentarza

Jasne, tylko mimo wszystko zależy, czego dokładnie szukasz i na kiedy (na już czy po prostu, jak się trafi okazja, to sobie kupię). Dla przykładu gdy szukałam w maju kół, we wszystkich wymianionych przez Was wielokrotnie sklepach były one wprawdzie w promocji, tyle że i tak droższe niż w jednym polskim sklepie bez promocji.

Do tego dochodzi kwestia, aby dobrze wiedzieć, czego się chce (mam tu na myśli zwroty i wymiany), no i też warto sprawdzić warunki gwarancji. Nie mówię tym samym: nie. Chodzi mi o to samo, co z Aliexpressem - aby nie skupiać się wyłącznie na pozytywach, udając, że nie ma przeciwwagi.

Odnośnik do komentarza

Pewnie kupują ze 100 takich Pike'ów. a nasz sklep maks 3. Więc inna cena zakupu i inny poziom rabatu przy sprzedaży. Dlatego oba moje karbonowe framesty szosowe są kupione w Austrii. Jeden za 900 euro, drugi za 800. W Polsce nigdy nie były tańsze niz 6k PLN.

 

Dokładnie. Różnica w cenie - przynajmniej w częściach, które ja kupuję - jest znaczna i na korzyść zagranicznych sklepów. Ot, ostatnio kupiłem mostek nukeproof za połowę ceny. Nie ma również problemu z realizacją gwarancji i serwisem. W tym roku kumpel kupił Mattocka Pro2, który padł mu już dwa razy. Niemiecki sklep nie robi żadnych problemów z serwisowaniem czy naprawą gwarancyjną. Swój rower również kupiłem od niemca. Dlaczego? Bo na starcie był tańszy o 1,5K PLN niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo rzeczy kupiłem w zagranicznych sklepach, w tym jeden karbonowy rower i wszystkie ubrania. Oczywiście każdy zakup porównuję z ofertą naszych, Polskich dostawców i rzadko ale zdarzyło mi się coś drobnego kupić.

Im coś jest droższe tym bardziej opłaca się kupić "na zachodzie". Porównując ceny najtaniej jest jednak w USA, ale tam nie próbowałem jeszcze robić zakupów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...