Skocz do zawartości

Jaki rower Cross'owy do 3tys zł. ? Kross / Giant ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o Wasze opinię nt. wyboru roweru Crossowego do kwoty 3 - 3500 tys zł. 
Obecnie jeżdżę na rowerze górskim Scott Aspect 780 2017 ale po kilku miesiącach użytkowania wiem, że rower górski nie jest mi potrzebny. Dwa to jakość osprzętu jest bardzo słaba - przeróbki są zbyt kosztowne. Chciałbym znaleźć rower na osprzęcie deore, żeby jakość jazdy i eksploatacji była zadowalająca. Robię praktycznie codziennie 35-50km. 

Przeglądając internetu wpadł mi przede wszystkim ten Kross (głównie ze względu na cenę)  https://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-7-0 - można znaleźć poniżej 3 tys zł. 
Zastanawiam się również na tym, jednak cena duża wyższa - czy warto ? https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc
Lub też jeden z Unibike https://www.expertbike.pl/unibike-zethos-gts-2018-p-1983.html

Proszę o Wasz opinie. 

Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza

Witam, ja miałem podobny dylemat co ty,poszukaj Gianta Roam 0 2018 ceny są około 4200 lecz spokojnie wynegocjujesz ten rower z około 3600 - 3700 zł .W Warszawie znalazłem sklep z tym rowerem za 3800 a winnym sklepie bliżej mojego miejsca zamieszkania wynegocjowałem cenę 3650 zł,a za taką cenę ten rower to rewelacja. https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc . Tylko pamiętaj rowery Giant, Unibike kupuj tylko w salonie ,przy wysyłce tracą gwarancje producenta. 

Odnośnik do komentarza

Również polecę Gianta Roam 0 2018. Ciekawy osprzęt, dobry amor, wieczysta gwarancja na ramę, malowanie kwestia gustu ale każdy kto oglądał rower bardzo pozytywnie się wypowiadał - dla mnie osobiście razem z Cube najładniejsze crossy na rynku. Jedyną niewiadomą są piasty, tu może być różnie - np. u mnie nie do końca idealnie pracuje bębenek - delikatnie słychać chrobotanie z uchem przy kasecie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, 

zdecydowałem się na Unbike Zethosa 2018 (udało mi się zbić cenę z 3499 na 3079 zł). Zakupu dokonałem zanim otrzymałem od Was porady dot. Gianta Roama 0 (ale szczerze to poza budżet).
Pierwsze wrażenie, chyba mam pecha. 
Kupiłem rower w zeszłym tygodniu w salonie wyglądało, że wszystko jest OK. Wróciłem do domu i skręcenie koła przedniego okazało się, że tarcza hamulca źle spasowana i opona nie do końca "wyszła" więc auto znów do bagażnika i salonu gdzie kupowałem.

W weekend zrobione 60km i wyszła zła regulacja wózka przerzutki, pedały strasznie piszczały - 2h temu zawiozłem do serwisu na tzw. serwis gwarancyjny 

Czekam na odbiór ale oddając rower usłyszałem, że możliwe są dodatkowe opłaty oprócz tradycyjnych kosztów gwarancyjnych (30zł) bo rower był wyregulowany i znów się rozregulował. Jestem na maxa wkurzony...

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu obejrzałbym parę filmików na YT i nauczył się podstawowych regulacji - to naprawdę nie jest trudne - szkoda czasu i nerwow zeby z byle pierdoła jeździc - chyba, ze masz bardzo blisko i na miejscu Ci robia.

Czy mógłbyś polecić konkretne filmik do regulacji zacisków tarcz albo wózka przerzutek.

Fakt już mam dosyć powoli tego. W sumie jakieś 30km  + stracony czas ( na paliwo) + nerwy + czas na czekanie dziś 3h.

 

Ogólnie dziś zrobili ale podejrzewam, że przy moim słuchu będzie coś znów nie tak :( Niestety jestem idealistom pod tym względem każdy szum mnie dobija. 

Odnośnik do komentarza

Masz hydrauliki więc wystarczy poluzować zacisk tak by chodził lekko na boki, zacisnąć hamulec i jednocześnie dokręcić zacisk i gotowe. Wychylenie wózka przerzutki ustawia się tylko raz, resztę regulacji możesz wykonujesz na baryłce przy manetce, trzeba zluzować lub napiąć linke do czasu ustania dźwięków które cię denerwują.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Masz hydrauliki więc wystarczy poluzować zacisk tak by chodził lekko na boki, zacisnąć hamulec i jednocześnie dokręcić zacisk i gotowe. Wychylenie wózka przerzutki ustawia się tylko raz, resztę regulacji możesz wykonujesz na baryłce przy manetce, trzeba zluzować lub napiąć linke do czasu ustania dźwięków które cię denerwują.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś mi podesłać fotki jak dla nowicjusza krok po kroku albo jakiś filmik podesłać do regulacji jednej i drugiej ? 

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...