Skocz do zawartości

Moje wyzwanie rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nazywam się Krystian i chciałbym wam opowiedzieć o moim wyzwaniu. 

A więc tak, od niedawna wkręciłem się w jazdę na rowerze, wręcz uwielbiam to, ale czuję że brakuje mi sił dlatego postanowiłem sobie że będę ostro trenować, i chciałbym do końca wakacji być w stanie pokonywać jak największy dystans, na początku wiadomo zaczynam od paru kilometrów ale z każdym treningiem będę ten dystans zwiększać. Jeżeli bylibyście ciekawi jak mi idzie to wszystkie treningi będę publikować na YouTube na moim kanale.  https://www.youtube.com/watch?v=uh5o0D6MuhA

Odnośnik do komentarza

Niech Ci dobrze idzie i d... nie boli - dla tradycjonalistów na dystansie dłuższym niz 3-4h jazdy podstawą jest dobra pozycja i mentalne przygotowanie do trasy czyli nie kurczowe trzymanie się wyniku (jak najszybciej) tylko spoko ale najdalej - w czasie jazdy możesz się nudzić więc warto na początkowym etapie po prostu podziwiać teren i nie dusić na maksa. Z czasem jak już zaczniesz regularnie robić 60-80 km w ciągu 3-4h to możesz zacząć "zamrażać" uwagę TYLKO na osiągach i poprawiać czasy.

Dla osób z otwartą głową zrobienie dystansu 30-40 km po 2/3 pierwszych jazdach bez bólu d... nie jest problemem - ja przynajmniej tak mam ;)

Odnośnik do komentarza

Wreszcie oglądnęłam filmik (wczoraj pisałam z rowerowego postoju, więc szkoda mi było transferu ;)). Gdzie takie ładne okolice?

Jak rozumiem to jakieś przyspieszone tempo nagrania? Bo kadencję momentami masz zabójczą :D

 

A, i jeszcze tak mi przez myśl przeszło - jakie są plany B, jeśli pogoda wejdzie w paradę?

Takie okolice na Warmii i Mazurach. A nagranie przyspieszone tylko w momencie wjazdu na ulicę a tak to normalnie puszczone ?

Odnośnik do komentarza

Krystian, nie twórz dwóch różnych tematów o tym samym. Połączyłem je ze sobą i zapraszam do dyskusji w jednym miejscu.

 

I z tego co widzę, masz klamki i manetki ustawione poziomo. Jeżeli Ci tak wygodnie, to spoko, ale moim zdaniem wygodniej byłoby ustawić je tak jak w tym tekście: https://roweroweporady.pl/jak-ustawic-klamkomanetki-w-rowerze/

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sam film z 10 minutowej jazdy poza podziwianiem krajobrazu niewiele wnosi - komentuj trasę, wrzucaj ją na stravę czy endomondo aby pozostała jakaś historia, mów co Cie boli skoro i tak głos podkładasz przy przetwarzaniu, wrzuć coś więcej "głosowego" w trakcie jazdy - będzie to miało jakiś wydźwięk. Ja tez mogę 3h jazdę wrzucić nawet bez kompresji i z podkładem muzycznym ale ... kto to będzie oglądał - film bez akcji, zwrotów i przełomów nie jest wart uwagi. Są filmy, które mogę oglądać bez przerwy przez wiele minut z zapartym tchem np.

ale to wynik pasji i fascynacji tego typu rowerami (bo niektórzy mówia że sie nie da - póki nie zobaczą jak to realnie wygląda u kogoś kto o tym nie wie ;) ) i dodatkowo ogromem informacji które "idą po oczach" - oczywiście sekcja techniczna nie musi być aż tak rozbudowana (mimo wszystko sprzęt mocowy kosztuje a zgranie tego z trasa proste nie jest) ale odrobina życia głosowego poza samą jazdą powinna dać znacznie więcej pazura do filmu .

Z ciekawostek - na wypłaszczeniu po zjeździe kolo ma 24 mil/h (ok 40/h) przy 165W mocy ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...