Skocz do zawartości

Brak najwyższego biegu w tylnej przerzutce po wizycie w serwisie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam szosówkę na komponentach:

- przerzutka tył: Shimano RD-5701 VIA 105

- manetka przerzutki tył: SL-R460 10biegowa

- łańcuch: HG CN-4601

- piasta tył: FH-T4000 Shimano VIA

- kaseta: CS-HG6210 11T Shimano VIA

 

Przed wizytą w serwisie miałem wszystkie 10 biegów, po wizycie nie mam najwyższego biegu (wymieniali mi linkę tylnej przerzutki, smarowali piastę, czyścili kasetę, centrowali koło).

 

Pierwsze podejrzenie jakie miałem to nieprawidłowe ustawienie śruby regulacji odchylenia ramienia w kierunku piasty. Pudło - regulacja

daje tyle że przy odpiętej lince i maksymalnym wychyleniu (do piasty) ramię przerzutki kompletnie nie sięga największej zębatki, a pamiętam że przed wizytą w serwisie

można było ją ustawić nawet tak, że łańcuch mógł spaść między szprychy a tą największą zębatkę.

 

Co mogli zrobić nie tak ? Na oko wygląda mi na to że kasetę przykręcili za daleko od piasty. Czy tak się w ogóle da i moja uwaga może być słuszna ?

Odnośnik do komentarza

Piastę masz kompatybilną z kasetami 8/9/10, więc kaseta ma być po prostu przykręcona (bez podkładek). Jesteś pewny, że odpowiednio wykręciłeś (albo wkręciłeś) śrubę regulacyjną "L"?

Tak, manewrowałem przy całkowicie odpiętej lince przerzutki. W maksymalnym wychyleniu jakie da się zrobić ręką, ramię kompletnie nie sięga największej zębatki. Łańcuch nawet nie stara się na nią wskakiwać. Przed wizytą w serwisie było OK.

Odnośnik do komentarza

Koło dobrze wsadzone? Hak przerzutki prosty? Nic mi więcej nie przychodzi do głowy

Koło siedzi dobrze w centrum ramy, przerzutka dokręcona, ramię przerzutki nie skrzywione więc jedyne co mi przychodzi do głowy to błędne umiejscowienie całej kasety na trzpieniu piasty.

Czy to jest regulowalne ? Mogli skręcić kasetę zbyt blisko szprych o kilka mm ? Jak wspominałem przed serwisem wszystko chodziło ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...