Skocz do zawartości

2 problemy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym was prosić o pomoc. Od razu zaznaczę, że jestem rowerowym amatorem. Kupiłem używany, choć niewiele, rower Haibike https://rower.com.pl/haibike-big-curve-9-60-484148Po przejechaniu ok 300 km, w tym trochę po lasach, wyczyściłem napęd (klasyka: odtłuścić nasmarować co trzeba, nic nie odkręcałem, dokręcałem) i wszystko było ok. Ale następnego dnia łańcuch na dwóch ostatnich (najcięższych) pozycjach przerzutki tylnej zaczął ocierać się część, której nazwy nie znam :) Chodzi mi o tą blaszkę przed przednią przerzutką, przez którą przechodzi łańcuch (support?). Jak to naprawić? Drugi problem jest tak, że opada mi siodełko. Wprawdzie ważę 95 kg ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Po maksymalnym dokręceniu uchwytu na sztycy opadanie trwa kilka godzin, nie minut ale wciąż opada. Co można z tym zrobić? Okręcić jakąś gumą sztycę, kupić nowy uchwyt na sztycy?

 

Odnośnik do komentarza

Z opadaniem sztycy sprawa w miarę prosta. Wyjąć, wyczyścić sztycę i ramę w środku. Kupić pastę Finish Line Grip i posmarować jedno i drugie. Jeśli nie pomoże a rower ma szybkozamykacz to zmienić na obejmę zakręcaną na śrubę.

Z łańcuchem ciężko zdalnie powiedzieć wróżąc z kryształowej kuli. Jak zrozumiałem ociera o wózek przedniej przerzutki. Albo się wózek skrzywił albo wymaga regulacji jeśli to to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...