Skocz do zawartości

CUBE Attention wymiana widelca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Zastanawiam się nad wymianą amortyzatora na sztywny widelec w moim Cube Attention White 2012. Skłania mnie do tego fakt, że od dłuższego czasu jeżdżę tylko po szosie 90% i drogach utwardzonych 10%. Chciałbym nieco zejść z wagi roweru. Zmieniłem już opony z 2.25 na 1.75 i odczułem znaczną różnicę w średniej prędkości i przyspieszaniu. Poniżej zamieszczam specyfikację roweru i proszę o porady co i jak, na co zwrócić uwagę, etc. Czy poradzę sobie sam z wymianą?

 

http://www.bikekatalog.pl/2012/rowery/403/foto:2/

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza

Może lepiej zamienić na fittnesa lub sprzedaż i kupić fitnessa?

Zastanawiałem się nad tym, myślałem nawet o grawelu. Niestety nie mogę sobie teraz pozwolić na wydatek rzędu 3-5 tys. zł. Mój rower jest z 2012 ale za to w bardzo dobrym stanie i mało jeżdżony - ma ok. 4 tys. km nabite tylko bo dłuższy czas stał. Nie wiem ile bym za niego mógł dostać (kosztował 3200 zł) i czy w ogóle opłaca się sprzedawać taki rower. Jeśli miałbym dostać za niego 1500 zł to chyba sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza

Jest kilka rzeczy na które musisz zwrocić uwagę:

1.Wysokość od osi piasty do korony widelca(tam gdzie chowa się do ramy), zmierz ją jak usiądziesz na rowerze i amor wstępnie się ugnie. Kupujesz widelec o zbliżonej wartości. Duży wybór widelców ma Mosso. Możesz kupić widelec 29, do 27,5 kół,czy 27,5 do kół 26, ale w drugą stronę niezbyt. Po wybraniu, odpowiednia wysokość ucięcia rury sterowej w serwisie.

2.Standard główki ramy, do tapered włozysz prosty i tapered widelec,ALE jeżeli masz główkę nieposzerzaną to tylko prosty.

3.Standard piasty jaki masz i jaki ma nowy widelec(czy jest to qr, boost,sztywna oś, etc)

4.Typ hamulca, jaki masz i czy nowy widelec będzie miał taki sam, czy nie wiąże się to ze zmianą manetek lub całych klamkomanetek.

5.Materiał widelca. Karbonowa rura sterowa wiąże się z zakupem ekspandera zamiast tradycyjnej gwiazdki(nie dotyczy karbonowych widelców o aluminiowej rurze). Ekspander lepiej żeby był długi niż krótki.

 

Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę.

Przerabiałem to, ciężka sprawa :D

Aha, nie poradzisz sobie sam z wymianą, serwis musi nabić gwiazdkę/ekspander! Tu nie ma pola do zabawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...