Skocz do zawartości

Triban 500 - czy warto kupować używany?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w ostatnim czasie złapałem kontuzję kostki przez co wykluczyć musiałem wszystkie sporty związane z bieganiem. Postanowiłem przesiąść się na rower, ponieważ ciężko usiedzieć w domu. Odświeżyłem swój stary rower - Genesis Grab - jednak ciężko śmigać nim po asfalcie, a obecnie nie mam zbyt wiele tras leśnych. Postanowiłem zakupić jakąś niedrogą szosówkę - posiadałem niegdyś jedynie jakąś oldschoolową szosówkę, więc jestem zupełnie zielony w temacie.

Przeczytałem sporo opinii na forum i zdecydowałem się na Tribana 100 lub 500.
Obecnie w sklepie ten drugi kosztuje 1699 zł, udało mi się znaleźć rower zakupiony w listopadzie 2016 za 750 zł. Czy warto kupować używany rower z takiej półki, czy prawdopodobnie będzie on już szrotem? Ma on prostą kierownicę, ale mnie jako amatorowi w niczym to nie przeszkadza. Jeśli jazda mi się spodoba to pewnie w przyszłym roku kupię coś lepszego. Jutro jadę obejrzeć rower, na co zwrócić uwagę i co ewentualnie wymienić po zakupie? Na początku czerwca podobno rower przeszedł przegląd w Decathlonie. 

post-4740-0-42575600-1532453558_thumb.jpg

post-4740-0-24589400-1532453563_thumb.jpg

post-4740-0-72574100-1532453567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to stara wersja Tribana 500, która od tego za 1699zł różni się nie tylko kolorem ramy oraz barankiem. Po drugie według mnie szkoda kupować Tribana z prostą kierownicą, jeśli szuka się szosy, bo cały urok tego roweru polega właśnie na możliwości zmiany chwytów. I nie ma w tym nic do rzeczy, czy jest się amatorem, czy też nie.

Nowe wersje Tribana 500 można kupić za ok. 1200zł, sama sprzedałam za 1300zł dwa tygodnie temu prawie nowy. Może warto za nim się rozglądnąć? Np. https://m.olx.pl/oferta/rower-szosowy-btwin-b-twin-triban-500-kolarzowka-CID767-IDwLdWL.html

 

Jeśli koniecznie ten, to nie ważny rocznik, a przebieg i sposób przechowywania. Uwagę trzeba zwrócić na szereg rzeczy, dlatego podchodzę nieco sceptycznie. Tu masz teorię: https://roweroweporady.pl/f/topic/1928-jak-sprawdzic-uzywany-rower-przed-zakupem/. A w praktyce... trzeba mieć szczęście.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...