Skocz do zawartości

Rower do 3city do 2k


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sklepie rowerowym, przejechałem się na dwóch rowerach specialized allez sport 54 2016 za 3800 i siedziało się super oraz scoot speedster 10 M54 2017 za 4K i siedziało się gorzej,bo pan mówił,ze ten jest węższy,ale wyższy-faktycznie miałem okrągłe plecy w lędźwiachPierwszy ma sora,scoot 105 przerzutki.

Odnośnik do komentarza

Do codziennej jazdy w trójmieście. bardziej nadają sie mtb niż szosy .

1.Opona 2 cala jest bardziej komfortowa niz 25mm w szosie.

Na chodnikach, brukach, slabych szutrach, kostkach bauma nie

będziesz musiał zwalniać.Średnia prędkość wzrośnie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to w większości szutry, dróżki leśne,

płyty chodnikowe itp.Aby wyjechać z trójmiasta musisz jechać przez TPK,

albo korzystać z ponadprzeciętnie ruchliwych dróg jak Spacerowa , Slowackiego itp.

2.Przełożenia.O ile w mieście na ścieżkach nie ma takiej góry na którą byś nie podjechal

używając szosy, to W TPK, szczególnie po opadach , wymagane są przełożenia z MTB.

Sam przesiadłem się parę lat  z roweru crossowego na Tribana 540:)Z tym , ze nie jeżdżę po leśnych

ścieżkach TPK.Po pewnym czasie oryginalne opony 25 mm zamieniłem na miękkie opony 32 mm.

Ciśnienie spadło z 6 atm na 4 atm.Na chodnikach , bruku (Glowne, Dolne Miasto)nie muszę mocno zwalniać.

2 atm w moim przypadku robi pozytywna różnicę.

Odnośnik do komentarza

Do codziennej jazdy w trójmieście. bardziej nadają sie mtb niż szosy .

1.Opona 2 cala jest bardziej komfortowa niz 25mm w szosie.

Na chodnikach, brukach, slabych szutrach, kostkach bauma nie

będziesz musiał zwalniać.Średnia prędkość wzrośnie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to w większości szutry, dróżki leśne,

płyty chodnikowe itp.Aby wyjechać z trójmiasta musisz jechać przez TPK,

albo korzystać z ponadprzeciętnie ruchliwych dróg jak Spacerowa , Slowackiego itp.

2.Przełożenia.O ile w mieście na ścieżkach nie ma takiej góry na którą byś nie podjechal

używając szosy, to W TPK, szczególnie po opadach , wymagane są przełożenia z MTB.

Sam przesiadłem się parę lat z roweru crossowego na Tribana 540:)Z tym , ze nie jeżdżę po leśnych

ścieżkach TPK.Po pewnym czasie oryginalne opony 25 mm zamieniłem na miękkie opony 32 mm.

Ciśnienie spadło z 6 atm na 4 atm.Na chodnikach , bruku (Glowne, Dolne Miasto)nie muszę mocno zwalniać.

2 atm w moim przypadku robi pozytywna różnicę.

Domyślam się,ze szosa wprowadza pewne ograniczenia ,ale jak tylko wsiadłem na szosę,pochyliłem się na niej,to od razu wiedziałem ze to jest to i nic innego.Generalnie zacząłem rozglądać się za używkami,zaraz założę temat na używkach ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...