Skocz do zawartości

Specialized Chisel Expert 2x - 2018


dfq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Wreszcie nastąpił czas upgread-u wysłużonych 26"-stek (Gary Fisher Wahoo, Wheeler 6900 Proride - oba dalej w użyciu) :

f4h5kp.jpg  24ch9gj.jpg

 

Niedawno wylądowały w mojej "stajni" dwa nowe bolidy 29er w rozmiarach M i L :

2rddl6x.jpg

Specyfikacja standardowa, jak na stronie u producenta.

Jako że ostatnio miałem sporo wolnego czasu, wyposażyłem je w kilka niezbędnych drobiazgów typu licznik, oświetlenie, niewielka pompka, bidon, minimalistyczna torba podsiodłowa z "niezbędnikiem", uchwyt na  nawigację, dzwonek, itp.

Oto parę fotek :

2hcnd68.jpg  2q028w9.jpg

 

2n9zwol.jpg  1tsz8o.jpg

 

Rowerki są fantastyczne, na razie na dotarciu (przebieg ok 100km) :)

Dziś wreszcie po miesiącu  bezczynności udało mi się przejechać spokojnie prawie 10km (rekonwalescencja).  Wprawdzie kostka dalej nieco boli ale jest małe światełko w tunelu :D

Odnośnik do komentarza

Gratuluję! Testowałem Chisela dwa razy i też bym chętnie zakupił. Świetny i komfortowy rower.

 

Pamiętaj tylko żeby kupić zapasowy hak przerzutki i wozić ze sobą skuwacz i zapasową spinkę do łańcucha. Kilka dni temu kolega urwał hak. Mamy takie samy ramy, poprzednik Chisela, Spec Crave Miałem zapasowy ale gdzieś w ogniu walki zaginął. I kolega został unieruchomiony 25 km od cywilizacji. Hak kosztuje zwykle 65 zl.

Odnośnik do komentarza

Witaj Jacku :)

Dzięki za gratulacje i porady.

Chisele nie kupowaliśmy w ciemno - byliśmy w maju na  Specialized Test Day w Krakowie (zupełnie przypadkiem) i mieliśmy okazję je (i parę innych)  przetestować w terenie (o czym już pisałem).

Bardzo nam podeszły - zwłaszcza żonie ten w kolorze ferrari :lol: a że mieliśmy  w planach zmianę sprzętu w tym roku więc ... :D

Skuwacz taki do łańcucha 9rzędów posiadam - mam nadzieje że podejdzie do 11r.  Spinki do łańcucha kmc już zamówiłem.

 

Nie wiem tylko jaki hak kupić. Może jakiś link, Jacku żebym czegoś złego nie kupił ?.

Może być taki ?

http://twomark.pl/hak-przerzutki-specialized-9890-4236-lucky-longer,p,35062

 

 

Rzeczywiście jadąc gdzieś dalej w teren z dala  od cywilizacji (co lubimy czynić) albo na rowerowy urlop warto brać niezbędne narzędzia.

Różnie to bywa. Kiedyś skuwałem rozpinający się łańcuch.. kamieniem . Tak co kilka km :lol:

Wprawdzie hak i skuwacz pewnie mi się nie zmieści do tej mini torebki (chyba że rozłożymy szpeja na dwie) ale na dłuższe trasy bierzemy zawsze torby biodrowe (zamiast plecaków) :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam taką samą podsiodłówkę. Trzymam w niej pompkę Spec AirTool Mini, łyżki do opon, dętkę, skuwacz i właśnie hak. łatki i klej też spokojnie wejdą ale je akurat wożę w torebce ramowej Deuter Energy Bar Bag. Ewentualnie pompkę CO2 w podsiodłówce lub kieszeni. Można się zastanowić czy nie przejść na system bezdętkowy. Trezado ostatnio wszyscy polecają.

 

Hak jest dedykowany do ramy. Inny nie będzie pasował

https://www.artscyclery.com/Specialized_Derailleur_Hanger_2018_MTB_Thru_Axle/descpage-SBC18DRH.html

Na dole masz Part Number. Poproś w sklepie gdzie kupowałeś, niech zamówią.

 

Ten czerwony bardziej mi się podoba, chociaż zwykle wolę ciemne kolory. Ale ten zielony napis mi nie bardzo do czegoś pasuje. Ale bym nie pogardził :)
 

Biodrowe jakoś u mnie się nie sprawdziły. Ostatnio stosowałem na Teneryfie. Mam taką hiszpańską na dwa bidony z kieszonkami. Może trzeba odkurzyć i spróbować. Ja preferuję warianty minimalistyczne i wszystko staram się mieć po kieszeniach i na rowerze.

 

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o torebkę to mam tą najmniejszą możliwą - micro Wedge. Wiele tam  nie wchodzi. Dętka z Deca nie chciała sie zmieścić. Dopiero Schwalbe Light przypasowała.

Pompkę mam przy uchwycie na bidon - czarną Lezyne MTB mini.

 

Dzięki za linka do haka :)

Zrobiłem mamy research i chyba zamówię tu : https://twomarksport.pl/s172600001,p,14547

Sklep w którym kupowałem rowery odpada bo mam do niego ponad 20km w jedną stronę i przedzieranie się przez całe miasto (mega korki). Ale za to dawali dobry rabat :D

Co najwyżej zrobię tam pierwszy przegląd (darmowy).

 

Co do koloru to ten czerwony ma specyficzny lakier. Odcień zależy od stopnia oświetlenia - pięknie to wygląda np o zachodzie słońca. Polecam. Mało się kurzy  i nie widać kurzu na nim (poza goleniami)

Czarny, matowy po krótkiej jeździe na szutrach robi się popielaty, kurz siada na nim jak muchy na ...  :lol:   

Nie chcieliśmy wyglądać jak bracia syjamscy na takich samych rowerach, poza tym ja mam akurat ciuchy, kaski itp w tonacjach chłodnych - czerń, zieleń limonkowa, niebieski.

Wiadomo -  de gustibus non disputandum est :)

 

Torby biodrowe na całodzienne wyjazdy sprawdzają się pod warunkiem że się ich za bardzo nie obciąża.  My mamy od lat takie niedrogie Authora z nylonu - lekkie i całkiem pojemne.

Pakujemy tam dokumenty, komórki, klucze jakieś batony, zapasową baterie, malutka wiatrówka, mapę, repelenty (!), gaz itp. Tego wszystkiego do kieszonek nie zmieścimy.

Wożenie w nich bidonów nie ma sensu bo obciążają biodra i pas się obsuwa. Plecaki (jakie by nie były) odpadają ze względu na mokre plecy.

 

Multitool  masz świetny :), ile waży ?     

Może pomyśle nad  jakimś takim kombajnikiem  na weekendowe wyjazdy (mam podstawowy mały crank brothers do odkręcenia koła itp - śrubokręt i kilka imbusów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Waga multitoola ze strony Speca 104 gram

Podsiodłowkę mam jednak większą. Mini Wedgie. Micro to raczej tylko na szosę.

Wożenie bidonów w pasie ćwiczyłem i było słabo. Opadał. Natomiast są tak ale kosztuje ok.ie dodatkowe patenty jeśli siodło ma gwinty pod system SWAT
https://www.specialized.com/us/en/reserve-rack/p/106000

https://www.specialized.com/us/en/reserve-rack-ii/p/130047

 

To mi się podoba, ale kosztuje ok. 500:

https://nsmb.com/articles/specialized-swat-apparel-reviewed/

Odnośnik do komentarza

Hak zamówiony :)

Multitool piękny ale nie tani. Może poszukam czegoś z lezyne lub innych.

Co do bidonów to wozimy po jednym termicznym 0.7l  plus jakaś butelka mineralki w samochodzie w zapasie. Na trasie zawsze gdzieś się po drodze wpadnie do jakiejś wioski/miasteczka i uzupełni płyny. 

 

Torba biodrowa super ale rzeczywiście droga.

My używamy coś takiego (kiedyś byly znacznie poniżej 100zl) :

https://arena.pl/torba-biodrowa-author-rider,p37465141.html

Oczywiście na foto wygląda na wielką bo jest wypchana na maksa. Zwykle jest płaściutko bo to nylon, ale 6L ponoć wejdzie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Super. A powiem Wam ze tym razem nie mieliśmy możliwości wypożyczyć Speca Epica dla mojego młodego na Mistrzostwa Polski MTB szkółek kolarskich i pożyczyliśmy od mojego kolegi karbonowego KTM Aero Pro 2016. Rower niezły na Rebie i Shimano XT 8000. Ale Waga 11,9 z pedałami. Chisel Expert alu jest ciut lżejszy. A Spec Epic w karbonie 2kg lżejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...