Skocz do zawartości

Zakup roweru za około 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich amatorów kolarstwa.

Tworzę ten temat (jak pewnie wszyscy się domyślaja) bo chciałbym kupić rower.

 

Jako dzieciak sporo jeździłem na rowerach - po drogach utwardanych i po mniej utwardzonych. Zawsze na rowerze górskim (w sumie wtedy nie było specjalnie wyboru). Niestety gdy wszedłem w życie to bardziej dorosłe odstawiłem moje dwa kółka i na około 10 lat zapomniałem o jeżdżeniu. Główna przyczyna były problemy z kolanem.

 

Teraz chciałbym zarazić tym hobby moje dzieci więc odkurzyłem swoja stara maszynę - Giant Builder 870. Pojeździłem troche na nim i zapomniana radość jazdy powróciła. W zwiazku z tym, że owy Builder jest dość wiekowy i żeby doprowadzić go do dobrego stanu wymagane jest sporo czasu i pieniędzy (podejrzewam, że pół roweru trzeba będzie wymienić), nie ma amortyzatora, brak możliwość założenia tarczówek to pomyślałem o nowej maszynie MTB.

 

No i tu mam pierwszy problem - rower będę wykorzystywał do wypadów rodzinnych po utwardzonej glebie (często z przyczepionym holem dla dziecka) ale i na samotne wypady w dziksze rejony  - jakie piaski, lasy ale dla przyjemności, fanu i adrenaliny. Nie biorę pod uwagę żadnych zawodów. Teoretycznie wiem, że rower crossowy powien być lepszy. Nie mogę się niestety do nich przekonać. Nie czuję się pewnie na węższych kołach.

 

Pogooglowałem i wyszukałem dwa rowery, które mi się podobaja (bo rower musi się właścicielowi podobać!!!) i z całkiem dobrym osprzętem: Gianta Talon 1 GE: https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-1-georaz Unibike Flite29: http://www.unibike.pl/flite29.html

 

Mam około 174cm wzrostu i bardziej skłaniam się do koła 27.5". Doradźcie mi proszę, który z tych dwóch wybrać. A może lepiej wziać jakiś inny? Rower chciałbym zakupić w sklepie stacjonarnym na terenie Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza

Kup rower mtb na kołach 29. Potrzebami rowerowymi dziecka się nie przejmuj. Dzieci rosną momentalnie. Parę lat temu mój nie mógł podjechać pod górkę z przewyższeniem 10 metrów a dziś jeździ niemal jak równy z równym z byłym zawodowcem, Darkiem Baranowskim, który opowiada o jego sukcesach w Eurosporcie. Hol do roweru miałem. Użyłem 3 razy. Wyrzucone pieniądze. Pod górkę można za bark popchnąć. Ale dużo zależy od energii i mocy dziecka. Mój syn jak miał 5 lat jeździł do 35 km, jak miał 8 do 60 km. Żadnego z tych rowerów bym nie kupił bo nie lubię uginaczy Suntoura. Rekomendacje:
Cube Attention SL,

Merida Big Nine 500,

Merida Big Nine 500 Lite,

Rose Count Solo 1 i 2,

Focus Black Forest LTD,

Ghost Tacana X6

Trek X-Caliber 8
Canyon Grand Al 5.0
Kellys Gate 50

Odnośnik do komentarza

hmm, rano, kiedy odpisywałem na twój post wyglądał tak:

 

"Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich amatorów kolarstwa.

Tworzę ten temat (jak pewnie wszyscy się domyślaja) bo chciałbym kupić rower."

 

Stąd moja odpowiedź. Przepraszam za nia. 

 

Ja również przepraszam. Miałem jakiś problem z komputerem i przy kombinacji klawiszy ALT+A coś mi szalało. Nie sądziłem, że o 7 rano ktoś będzie już obserwował nowe posty.

 

 

jajacek nawet brałem pod uwagę Meride Big 500, tylko, że BIG SEVEN. Będę musiał się w najbliższym czasie udać do rowerowego i sprawdzić nawet na płaskim jak się jeździ na mniejszych i większych kołach. Ale póki co optuję za zwrotnością niż prędkością.

 

Zrezygnowałem z Meridy bo z tego co wyszukałem dość słabo u nich z gwarancją. Jeśli chodzi o 27.5" MTB to chyba jednak Giant ma najbogatsze portfolio.

 

Trek X-Caliber 8 wygląda całkiem fajnie ale wolałbym trzymać się bliżej 3500zł

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Hej

 

Minęło trochę czasu więc stwierdziłem, że napiszę co z tego wyszło.

Ano nic. Nie kupiłem roweru w 2018 roku tylko dalej sobie powoli zbierałem kasę przeczekując zimę. I teraz wróciłem do tematu z zwiększonym budżetem. Siedziałem dziś na Procaliberze 8 i stwierdziłem, że się zakochałem. W tej ramie, tej geometrii. Celuje co prawda na uboższą wersję Procalibera. Mimo jeansów i sztywnej koszuli czułem się świetnie na tym rowerze i już zacieram ręcę na nową maszynkę, która już bardzo niedługo (mam nadzieję) znajdzie się w mojej piwnicy.

 

Dziękuję Ci jajacek - to dzięki Twoim poradą porozrzucanym po całym forum zwróciłem uwagę na Treka.

 

 

PS. W sierpniu aby sam sobie udowodzić, że jestem godzien droższego roweru przejechałem około 150km drogami mieszanymi (trochę szosy, trochę lasu, większość szutru) na Hel i z powrotem.

Odnośnik do komentarza

Ja celuje w zdecydowanie niższą półkę niż 9.7 - 6 z roku 2018. Ten model jest na Reconie.

Jeszcze w następną sobotę pójdę obejrzeć Superiora: https://superiorbikes.eu/mk/2019/mtb-race/xp939/matte-smoky-alu-black

Ale jeden blat nie przemawia do mnie, poza tym nie wyobrażam sobie by na jakimś rowerze siedziało mi się tak dobrze jak na Procalibrze ? Ale coś mnie ciągnie do Superiora (pewnie waga)

 

Odnośnik do komentarza

Superior ma przestarzałą geometrię. Sądzę że na tym poziomie wybór jest między Procaliber i Chisel. Natomiast trzeba by się tym Procaliberem przejechać. Próbowałem się dogadać bo chciałem i mi się nie udało. Trek nie jest zainteresowany udostępnieniem modeli testowych tych rowerów. Natomiast elektryki za 20k udostępnia bez problemu. Inne też bo testowałem Emondę i Domane. Jakaś dziwna polityka. Zobaczymy jak będzie w 2019. Testówka Chisel zero problemów. Jeździłem dwa razy.

Jest dyskusyjne czy ten Isospeed dobrze działa w ramie alu. Sprzedawca Treka twierdzi, że nie ? Natomiast Trek zmiękcza tył ramy przez Isospeed ale daje grubą sztycę podsiodłową, która jest sztywniejsza. Spec daje chudszą, miększą sztycę i być może efekt jest podobny a Spec Chisel Comp jest chyba 600-700 gram lżejszy. No i ten Isospeed to jakieś łożyska, które wymagają jakiegoś serwisu, więc dodatkowy element. Nie wiadomo jak to będzie w długim dystansie. Na naszych forach to się dużo nie dowiemy. Proponuję poczytać tu:

Wątek Chisela
https://forums.mtbr.com/specialized/specialized-chisel-discussion-1049395.html

Wątek Procalibera
https://forums.mtbr.com/trek/procaliber-987761.html

Wątek wyżej (https://forums.mtbr.com/trek/) proponuję poczytać wątki o Bontrager hubs i nieustających problemach z ich kołami. Tak wygląda że należy się nastawić że się kupuje rower bez kół bo są z nimi same problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...