Skocz do zawartości

[Chwyty] Ergonomiczne chwyty + rogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję wygodnych chwytów kierownicy - nie tylko miękkie, ale także z dodatkowym podparciem. Lubię także zmieniać pozycję rąk na kierownicy, dlatego myślę o zintegrowanych / niezintegrowanych rogach kierownicy. 

 

Mowa o rowerze MTB - wiem, że są takowe, "zaprojektowana" pod taki typ jazdy.

 

Na razie moją uwagę zwróciły: https://www.centrumrowerowe.pl/chwyty-ergon-gs3-pd10543/?v_Id=82370

ale jak widać są dosyć drogi i posiadają zintegrowane rogi.

 

Macie może swoich faworytów?

Odnośnik do komentarza

Z artykułu 15 najgorszych wynalazków w MTB

 

"Bar Ends
What were we thinking? This photo kind of says it all really. I'd love to know who it was who kicked the bar end thing off because whoever it was must have been some kind of marketing genius. I mean thankfully 99% of us have since discovered that they are absolutely pointless, but for some reason in the early 90's everyone thought they had to have a pair fitted to their bars. There's one thing that worries me though...and that's that trends seem to have a habit of coming back around. Please, please, please don't let that happen with bar ends though. Into the worst mountain bike products list it goes."

Odnośnik do komentarza

Mnie tam rogów bardzo brakuje (fakt poprzedni mój rower to mtb z lat 90tych ;) ) i mam absolutnie w nosie czy to się komuś podoba czy nie. Zresztą nawet na yt niejaki szajbajk do rogów zachęcał.

 

Na te ergony z linku też zwróciłem uwagę, ale nie miałem ich w rękach. Obawiam się że będą zbyt gumowe i przez to giętkie. Nie wiem czy istnieje połączenie ergonomicznych gripów z typowymi rogami.

Odnośnik do komentarza

Ja rogów też używałem na rowerze trekkingowym przez wiele lat a potem na hybrid/fitness. Zastanawiałem się czemu zaginęły. Zaginęły chyba m.in dlatego że łatwo jest nimi o coś zaczepić oraz dlatego że kiedyś nie używano tak szerokich kierownic jak teraz. A ich zalety pokazują się na długich podjazdach i na asfalcie kiedy jedziesz szybko i starasz się uzyskać jak najlepszą aerodynamikę. W wielu wyścigach mtb ich stosowanie jest zabronione ze względów bezpieczeństwa. Przy upadku lub szczepieniu się mogą być niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Sądzę że ten Pan nie jeździ na mtb. Rogi tak jak napisałem mają zastosowanie w pewnych określonych sytuacjach. Na rowerze mtb, jadąc po singlach, jeden palec praktycznie cały czas spoczywa na dźwigni hamulca. Nie ma tu żadnej możliwości trzymania za rogi bo traci się kontrolę nad hamulcami. A rower mtb jest od tego żeby nim jeździć w terenie a nie po asfalcie. Chwyty ergonomiczne redukują pozycję, które jest pokazana na początku filmu. A pozycja na rogach oznacza częste opieranie na poduszce dłoni, co też powoduje ucisk na nerw. Jak będę miał okazję to spytam jakiegoś zawodnika pro co na ten temat sądzi.

Odnośnik do komentarza

Nie jeździłem nigdy sportowo MTB ale nie wyobrażam sobie jak na szlaku mogły by pomóc rogi, skoro trzeba trzymać szeroko kierownicę, hamulec, manetkę. Co innego turystycznie. Sam używam choć na początku specjalnie przekonany nie byłem. Założyłem je jednak bliżej środka kierownicy, za manetkami. Są metalowe (nie chce mi się nic na nie założyć) i przez to twarde ale pomagają odciążyć dłonie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli używasz mtb tylko na singlach, do których dojeżdżasz samochodem to rogi są bez sensu. W przeciwnym razie jakiś tam sens mają. Przynajmniej dla niektórych.

 

Pytanie zawodników o rogi mija się więc z celem, choć paru ich używa (choćby Maja Włoszczowska https://goo.gl/images/q1Vw18). A to dlatego, że oni wykorzystują rowery do innego celu niż ja, czy autor postu. Mają też inną wytrzymałość i priorytety.

 

rowerowy365, czy mógłbyś wrzucić fotkę swoich rogów?

Montujesz je tak jak spirgrips? To zdaje się coraz bardziej popularne miejsce montażu rogów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...