Skocz do zawartości

kellys ARC 10


Benowwy

Rekomendowane odpowiedzi

więcej :D rowerek ma dwa lata wszystko w orginale czyli specyfikacja merida freeway9300 z 2017r. Służył do wycieczek i pierwsza nim trasa pokonana 180km w jedna stronę na mazurki od niego w sumie zaszczepiła sie zajawka na większe KM..i prędkość. za czym poszedł zakup szosy i rowerek zapomniany na chwilę, lecz te upały powodują mała niechęć na rozgrzany asfalt, więc zachciało się lasu i wody :D no i dziś zdjąłęm zbedny bagarznik i lemondke, ale jednak opony slick nie robią roboty wiec, zamówiłem semi slick z delikatną kostką i już o nim nie będę zapominać więc jeden rower Szosa do szybszej ciągłej jazdy po 3-5h a Ten Treking wycieczki lajtowe powolne las woda łąki :D                  

ps Zdjęcie bez soku nie oddaje duszy tego roweru 

Odnośnik do komentarza

Tak sie zastanawiam odnosnie Tej Meridy treekinga, przednie kolo jest z prądnica, a ja praktycznie nie jezdzę po ciemku i czy oplaca sie wymienic na koło zwykle bez pradnicy zyskam pewnie z 0,5kg wagi a zamontowac lampke na baterie ktora uzyje raz na pol roku??? czy zostawic jak jest i nie cudowac? mysle tez na co by zmienic ten amortyzator Suntoura...jazda 50/50 miasto lasy pola... czy to wszystko mi sie kiełbi w głowie bo troche na szosie pojezdziłem... i juz nic nie kombinować ???

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Pozycja na tym rowerze jest mega rekreacyjna. Jeśli Ci to odpowiada to ok. Natomiast jeśli chciałbyś ją zmienić to należy obrócić mostek do góry nogami i ewentualnie dopasować pozycję wyciągają podkładki spod mostka i przekładając je na początek nad niego, robiąc tzw komin. Po pewnym czasie kiedy mamy już zoptymalizowaną pozycje idziemy do sklepu rowerowego w którym za ok. 20 zł przytną nam rurę sterową amortyzatora na odpowiednią wysokość, tak żeby zlikwidować komin.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.01.2019 o 09:09, Benowwy napisał:

narazie zauwazyłem tylko ze trójkąt ramy wewnetrzny jest zamaly i nie miesci sie bidon ?

Zamordować tych projektantów ram. Żądamy równouprawnienia dla krasnali, a nie że mamy przymierać z pragnienia ?

Nie wiem, czy warto wywalać pięć dych na to, co podrzucił @pepe. Mnie by było szkoda, bo opaski zaciskowe dają ten sam efekt. Tylko podłożyłabym pod nie kawałek dętki, żeby nie zrobiły na lakierze rys. Takiego czegoś używałam w Tribanie, gdzie nie raczyli dorzucić otworów na drugi bidon i sprawdzało się całkiem w porządku. Jedyne co, to nie nadawał się do użytku jako koszyk podstawowy podczas jazdy, tylko raczej jako rezerwowy, który podmienia się na postoju. W Anyroadzie natomiast używałam czegoś takiego: https://www.centrumrowerowe.pl/podsiodlowe-mocowanie-na-bidon-elite-skekane-pd7965/ i mam mieszane uczucia. Z jednej strony super, bo aż dwa dodatkowe bidony można pomieścić, niestety nie ma na świecie takiego koszyka, który utrzymałby w ryzach Camelbaka 0,75 - trzeba je było dodatkowo zabezpieczyć, aby nie wyskakiwały na byle nierówności. Faktem jednak, że ciężar powyżej 1,5kg stelaż znosił dzielnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...