Skocz do zawartości

Problem z Rock Shox xc 32 solo air.


barsta

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

W rowerze mam amortyzator Rock Shox XC32 solo air 100mm. Rower nowy przejechane ok. 80 km.

 

Amortyzator chodził normalnie podczas jazdy. Wczoraj przytargałem rower do domu żeby go wyczyścić,po czyszczeniu postanowiłem sprawdzić jak działa pokrętło rebound (tłumienie powrotne) jak że mam lepkie palce to wyciągnąłem to pokrętło obejrzałem i wsadziłem z powrotem - jest to dla mnie nowość.

 

W kwestii samej regulacji - pokrętło ma chodzić płynnie czy takimi skokami?

 

Problemem jest to, że  amortyzator przy uginaniu zaczął , szeleścić  w środku,taki dziwny odgłos przypominający taplanie butem po błocie:P ? Wcześniej tego nie było albo nie zauważyłem, a trochę mnie to zaniepokoiło  tym bardziej, że kompletnie nie znam się na amorkach.

 

Nie wiem teraz czy mogę jeździć czy lecieć do serwisu czy co?

Jakieś pomysły, porady?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pokrętło nie porusza się płynnie. Taki urok tego badziewia :) Oni to nazywają jakością hehe.

Co do odgłosu taplania buta w błocie - ciężko to sobie wyobrazić, natomiast w momencie gdy zmieni się ustawienie tłumienia powrotu maksymalnie w stronę żółwia żaluzje w tłumiku zmieniają swój prześwit co objawia się charakterystycznym "ssaniem". Jest to normalny objaw pracy tłumika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...